Stråtveit, Anne Brit

Stråtveit, Anne Brit (1947-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som representant for
Vest-Agder 1997-2001
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 22.04.1947 i Farsund, Vest-Agder
  • Datter av bokholder Ferdinand Andersen (1905-1977) og husmor/barnehjemsstyrer Elina Kristense Rosenberg (1903-1993)

Stortingsperioder

  • Representant nr 5 for Vest-Agder, 1997 - 2001, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 21.10.1997 - 22.03.2000
    Medlem, Forsvarskomiteen, 22.03.2000 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 04.11.1997 - 30.09.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Rådgivning/sos.ped., Kristiansand lærerhøgskole
  • Farsund folkeskole 1954-1961
  • Farsund realskole og gymnas 1961-1966
  • 2-årig lærerutdanning, Notodden Lærerhøgskole 1967-1969
  • Videreutdanning spes.ped., Stavanger Lærerhøgskole 1971-1972
  • Videreutdanning kroppsøving, Stavanger Lærerhøgskole 1972-1973
  • Videreutdanning musikk, Stavanger Lærerhøgskole 1973-1974
  • Vdereutdanning KRL, Det teologiske Menighetsfakultet 2002
  • Spansk, Høgskolen i Agder 2005

Yrke

  • Lærer Ore skole, Farsund 1969-1970
  • Lrer Jadar skole, Sandnes 1970-1975
  • Lærer Berge Ungdomsskole, Lyngdal 1975-1992
  • Rådgiver Berge Ungdomsskole, Lyngdal fra 1992 (permisjon 1997-2001)

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Lyngdal kommunestyre 1995-1997
  • Medlem Lyngdal formannskap 2003-2007

Offentlige verv

  • Leder Lyngdal Menighetsråd 1986-1994
  • Leder Helse- og sosialutvalget, Lyngdal 1995-1997
  • Leder Klientutvalget 1995-1997
  • Lekdommer Tingretten, Lister 1995-1997, 2001-2007
  • Medlem Lyngdal fellesråd, Lyngdal 2003-2007

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret i Lyngdal Misjonsforening 1993-1995