Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Starheim, Åge ( 1946- )

Fremskrittspartiet
Sist innvalgt som representant for Sogn og Fjordane 2009-2013
Ansiennitet: 8 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 23.05.1946 i Eid, Sogn og Fjordane
Sønn av bonde Sivert Starheim (1900-1972) og bonde Mathilde Botn (1905-1979)

Stortingsperioder

Representant nr 3 for Sogn og Fjordane, 2005 - 2009, FrP.
Representant nr 3 for Sogn og Fjordane, 2009 - 2013, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

2005-2009

Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i gruppestyrer

2005-2009

Andre varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 05.10.2005 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Kontorlærlingskole
  • Handelsskole
  • Folkeskole

Yrke

  • Bokholder, senere kontorsjef hos Selje Skjortefabrikk AS 1967-1986
  • Prosjektkoordinator hos Selantic industrier AS 1990-1998
  • Avd.leder hos Spano Rekneskap AS 1998-2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Ordfører Selje kommunestyre 1983-1987, 1987-1989

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Sogn og Fjordane 2003-2007

Tillitsverv i partier

  • Formann Selje FrP 1998-2005
  • Formann Sogn og Fjordane FrP 2002-2009
  • Formann Selje Høyre

Andre administrative verv

  • Formann Styret for Stad Skipstunnel AS 1984-1991, medlem 1991-2005
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget