Samuelsen, Alf Ivar

Samuelsen, Alf Ivar (1942-2014)

Parti:
Senterpartiet
Sist innvalgt som representant
for Nordland 2005-2009
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Samuelsen, Alf Ivar har avgått ved døden.

Biografi

Personalia

  • Født 28.02.1942 i Flakstad, Nordland
  • Død 16.09.2014
  • Sønn av småbruker/fisker Ingleiv Samuelsen (1908-1964) og husmor Amy Pedersen (1906-2002)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 6 for Nordland, 1993 - 1997, Sp.
  • Representant nr 7 for Nordland, 2005 - 2009, Sp.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Medlem, Utenrikskomiteen, 19.10.2005 - 22.09.2008
    Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 22.09.2008 - 30.09.2009
    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Den utvidede utenrikskomité, 19.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 14.10.2008 - 30.09.2009
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2008 -
    Første nestleder, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 10.11.2005 - 14.10.2008

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2005-2009

    Vara innpisker Lagtinget, Senterpartiet, 01.10.2006 - 30.09.2009
    Vara innpisker Lagtinget, Senterpartiet, 17.10.2005 - 30.09.2006

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Bodø lærerskole (allmennlærerutdanning) 1972-1974
  • Grunnfag historie, Distriktshøgskolen i Bodø 1983-1984

Yrke

  • Helse- og sosialsjef

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Kommunenes Sentralforbunds hedersmerke 2003

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Flakstad kommunestyre 1975-1979, 1979-1983, ordfører 1986-1987
  • Medlem Flakstad formannskap 1983-1987

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Nordland 1991-1995
  • Fylkesordfører fylkesting, Nordland 1995-1999
  • Medlem fylkesråd, Nordland 1999-2003

Offentlige verv

  • Formann Fredvang bruselskap 1969-1972, 1974-1988
  • Meddommer Herredsretten 1980-1984
  • Medlem Reiselivsutvalget 1980-1984
  • Medlem Landsdelsutvalget 1992-1993
  • Medlem Barentsrådet 1995-1999
  • Medlem Lofotrådet 2003-2005

Tillitsverv i partier

  • Leder Flakstad Sp 1990-1994, fra 2003
  • Leder Nordland Sp 1994-1995

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Ungdomslaget Samstrev 1980-1984