Bjørnø, Alf Martin

Bjørnø, Alf Martin (1923-1991)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Vestfold 1981-1985
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Bjørnø, Alf Martin har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 10.11.1923 i Brunlanes, Vestfold
  • Død 02.08.1991
  • Sønn av gårdbruker Kristian O. Bjørnø og Mathilde Omsland

Stortingsperioder

  • Representant nr 7 for Vestfold, 1973 - 1977, A.
  • Representant nr 5 for Vestfold, 1977 - 1981, A.
  • Representant nr 4 for Vestfold, 1981 - 1985, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1973-77

    Medlem, Landbrukskomiteen, 18.10.1973 - 30.09.1977

    1977-81

    Varamedlem, Valgkomiteen, 11.10.1977 - 30.09.1981
    Medlem, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 18.10.1977 - 30.09.1981

    1981-85

    Medlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 21.10.1981 - 30.09.1985
    Sekretær, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 21.10.1981 - 30.09.1985

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 1973-77

    Varamedlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 07.12.1973 - 30.09.1977

    1977-81

    Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 14.12.1977 - 30.09.1981

    1981-85

    Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 20.11.1981 - 30.09.1985

Utdanning og yrkeserfaring

Yrke

  • Skogsarbeider 1940-1944
  • Anleggsarbeider 1944-1946
  • Skogsarbeider ved Treschow-Fritzøe 1946-1950
  • Maskinfører ved Treschow-Fritzøe fra 1950

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Norges by- og herredsforbunds hederstegn 1983

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Brunlanes kommunestyre 1951-1955, 1955-1959, 1973-1975
  • Medlem Brunlanes formannskap 1959-1963, 1963-1967, 1967-1971, 1971-1973

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Vestfold 1963-1967, 1967-1971
  • Medlem fylkesutvalg, Vestfold 1971-1975

Offentlige verv

  • Formann Teknisk utvalg, Brunlanes 1959-1971
  • Varaformann Generalplanutvalget 1962-1972, medlem 1972-1975
  • Medlem Fylkesfriluftsnemnda fra 1963
  • Medlem Fylkesskogstyret 1972-1979
  • Medlem Budsjettnemnda for jordbruket 1974-1978
  • Medlem Fylkeslandbruksstyret i Vestfold fra 1981

Tillitsverv i partier

  • Medlem Brunlanes Arbeiderpartis styre 1953-1966, 1970-1973
  • Formann Kjose arbeiderlag 1957-1977
  • Formann Brunlanes Arbeiderparti 1966-1970
  • Medlem DNAs internasjonale utvalg fra 1981
  • Formann DNAs fiskeriutvalg fra 1981

Tillitsverv i organisasjoner

  • Sekretær Kjose skogsarbeiderforening 1950-1976
  • Formann Fritzøe Verks organisasjon av Norsk skog- og landarbeiderforbund 1970-1973
  • Medlem Landsstyret og forbundsstyret i Norsk skog- og landarbeiderforbund fra 1973

Andre administrative verv

  • Medlem Representantskapet for Fokus Bank A/S 1990-1991