Ljunggren, Anna

Ljunggren, Anna (1984-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Nordland 2013-2017
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 13.06.1984 i Narvik, Nordland
  • Datter av førsteamanuensis Per Åge Ljunggren (1948-) og adm.koordinator Aud A. Schaug Pettersen (1952-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 9 for Nordland, 2005 - 2009, A.
  • Representant nr 3 for Nordland, 2009 - 2013, A.
  • Representant nr 6 for Nordland, 2013 - 2017, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 20.10.2009 - 16.11.2011
    Medlem, Justiskomiteen, 16.11.2011 - 30.09.2013

    2013-2017

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2009-2013

    Medlem, Den særskilte komité til å behandle redegjørelse fra justisministeren og forsvarsministeren i Stortingets møte 10. november 2011 om angrepene 22. juli, 17.11.2011 - 08.03.2012

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2006 -

    2009-2013

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 22.10.2009 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Tårnveien barneskole 1991-1997
  • Parken ungdomsskole 1997-2000
  • Frydenlund videregående skole, allmenne fag 2000-2003
  • Statsvitenskap, NTNU 2004
  • Pedagogikk, Universitetet i Oslo 2010-2011

Yrke

  • Butikkmedarbeider Vero Moda 2000-2004
  • Resepsjonist LKAB Narvik 2002-2004
  • Ass.butikksjef Vero Moda 2003
  • Freelancer Narvik i dag 2003
  • Renholder ISS, Svalbard 2004
  • Kjøkkenass. Hemsedal Bygdaheimen 2005
  • Butikkmedarbeider Hemsedal Møbler AS 2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Narvik formannskap 2003-2005

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Ungdomsrådet, Narvik 2000-2002, leder 2002-2003

Tillitsverv i partier

  • Ungdomsrepresentant Narvik A 2003-2004
  • Landsstyremedlem AP 2011
  • Nestleder Nordland AP fra 2011

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Narvik skolekor 1999-2000

Andre administrative verv

  • Medlem Elreturs Miljøfond 2010
  • Medlem Styret for Nordisk informasjonskontor i Nord-Norge fra 2010