Bjørnflaten, Anne Marit

Bjørnflaten, Anne Marit (1969-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Troms 2009-2013
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 18.06.1969 i Harstad, Troms
  • Datter av adjunkt Dag Bjørnflaten (1944-) og lærer/rektor Solveig Mathisen (1943-2009)

Stortingsperioder

  • Representant nr 3 for Troms, 2005 - 2009, A.
  • Representant nr 3 for Troms, 2009 - 2013, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Leder, Justiskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013
    Første nestleder, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 10.11.2005 - 30.09.2009
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2007 -

    2009-2013

    Varamedlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 22.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2005-2009

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 18.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 08.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i regjering

  • Politisk rådgiver, Utenriksdepartementet, 29.03.2000 - 19.10.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Bardufoss videregående skole, allmennfag 1985-1987, 1988-1989
  • Winthop High School 1987-1988
  • Ex.phil., UiT 1989
  • Historie grunnfag, UiT 1991
  • Statsvitenskap grunnfag, UiO 1995
  • Medievitenskap grunnfag, UiB 2003

Yrke

  • Ungdomssekretær for AUF og LO i Troms 1990-1991
  • Journalist i Studentradioen i Tromsø 1993-1994
  • Politisk sekretær for Sosialdemokrater mot EU 1994
  • Byrådssekretær i Oslo kommune 1995-1997
  • Informasjonsrådgiver i NORAD 1997-1998
  • Journalist i NRK Troms 1998-1999
  • Informasjonssjef for Nasjonalt senter for telemedisin 2002-2003

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Tromsø formannskap 2003-2005

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Troms 1991-1995

Offentlige verv

  • Nestleder Styret for Tromsø vei 1992-1995
  • Leder Fylkesskolestyret, Troms 1992-1995
  • Medlem Representanskapet for Troms kraftforsyning 1992-1995
  • Leder Kulturkomiteen, Tromsø 2003-2005 (50 % stilling)
  • Varamedlem Styret for Høgskolen i Tromsø 2003-2005
  • Leder Styret for 46664 Tromsø AS 2005-2005

Tillitsverv i partier

  • Medlem AUFs sentralstyre 1992-1996
  • Politisk rådgiver Oslo A's bystyregruppe 1999
  • Politisk rådgiver A's stortingsgruppe 1999-2000
  • Medlem A's sentralstyre 2002-2005
  • Gruppeleder Tromsø A 2003-2005 (50 %)

Litteratur

  • Bjørnflaten, Moen, Sandvik, Harsvik: Et nytt nei, Spartacus Oslo 2004