Lund, Arild

Lund, Arild (1940-)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som representant for
Vestfold 1993-1997
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 04.03.1940 i Tjølling, Vestfold
  • Sønn av driftsingeniør Thomas Lund og Dagny Tvedten

Stortingsperioder

  • Representant nr 5 for Vestfold, 1993 - 1997, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1993-97

    Varamedlem, Valgkomiteen, 11.10.1993 - 30.09.1997
    Medlem, Kommunalkomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i delegasjoner

  • 1993-97

    Delegat, FNs generalforsamling, 1994 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Examen artium, Larvik 1959
  • Utdannet fjernskriver/kryptograf, Marinen 1960
  • Ex.phil., Oslo 1961

Yrke

  • Kontorsjef Arne Olav Lund A/S, Larvik 1964-1975
  • Distriktssjef Blunck-Christensen A/S, Oslo 1976-1977
  • Kontorsjef Gunnar Larsen A/S, Sandefjord 1977-1981
  • Egen virksomhet 1982-1983
  • Salgsrepresentant i Kopi og Data A/S, Larvik 1984-1985
  • Halv stilling i advokatfirma Hesselberg, Larvik 1985-1986 (ved siden av ordførervervet)
  • Frilans konsulent fra 1992

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Tjølling kommunestyre 1967-1971, varaordfører 1971-1975, ordfører 1979-1983, 1983-1987
  • Ordfører Larvik kommunestyre 1987-1991 (på heltid)

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Vestfold 1971-1975, 1975-1979, 1991-1995

Offentlige verv

  • Formann Skolestyret, Tjølling 1976-1979
  • Leder Ligningsnemnda, Tjølling 1976-1982
  • Medlem Samferdselsstyret, Vestfold 1976-1979
  • Leder Larvik-utvalget om forberedelse av sammenslutning av kommunene Brunlanes, Hedrum, Larvik, Stavern og Tjølling 1987
  • Varamedlem Kontaktutvalget mellom innvandrere og norske myndigheter 1992

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Vestfold Høyre 1976-1978
  • Medlem og leder Styret for Tjølling Høyre (i flere perioder)

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Styret for Larvik Boligbyggelag (LABO) fra 1992

Andre administrative verv

  • Medlem Forstanderskapet ved Tjølling Sparebank 1980-1984
  • Medlem Bedriftsforsamlingen i Norsk Informasjonsteknologi (NIT) fra 1990
  • Medlem Styret for LAPRO A/S, Larvik fra 1992

Litteratur

  • Lund, Arild: Larvik, liv og landskap, Dreyer Stavanger 1992