Haugen, Arne L.

Haugen, Arne L. (1939-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Sør-Trøndelag 2009-2013
Ansiennitet:
7 år, 349 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 25.07.1939 i Meldal, Sør-Trøndelag
  • Sønn av vaktmester og bibliotekar Leif L. Haugen (1917-1983) og husmor Hjørdis Lein (1919-2001)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Sør-Trøndelag, 2005 - 2009, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Sør-Trøndelag, 2009 - 2013, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 17.10.2005-30.09.2009 for Trond Giske.
  • Møtte fast som representant 01.10.2009-30.09.2013 for Trond Giske.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Medlem, Næringskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2009 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Næringskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

  • 2009-2013

    Varamedlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 22.10.2009 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskole 1954-1957
  • Statens skogskole, Steinkjer 1961-1963

Yrke

  • Norsk institutt for skogforskning, Ås 1963-1968
  • Gårdbruker 1969-1979

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • H.M. Kongens fortjenestemedalje i gull 2006

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Meldal formannskap 1975-1979
  • Ordfører Meldal kommunestyre 1979-1983, 1983-1987, 1987-1991, 1991-1995, 1995-1999, 1999-2003, 2003-2005

Offentlige verv

  • Leder Styret for Kommunenes Sentralforbund, Sør-Trøndelag 1995-1999

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Sør-Trøndelag A 1978-1979
  • Leder Meldal A 1992-1994
  • Medlem Styret for Meldal A 1994-2005

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Røde Kors hjelpekorps 1969-1980

Andre administrative verv

  • Leder Styret for Stiftelsen Storbuankollektivet 1983-1997