Elvik, Åsa

Elvik, Åsa (1979-)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Sist innvalgt som representant for
Nordland 2005-2009
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 12.01.1979 i Bø, Nordland
  • Datter av lærer Arve Elvik (1949-) og lærer Anne-Marie Vik (1951-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 10 for Nordland, 2001 - 2005, SV.
  • Representant nr 4 for Nordland, 2005 - 2009, SV.

Vararepresentasjoner

  • Statssekretær13.03.2009-30.09.2009, Geir-Ketil Hansen møtte som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2001-2005

    Medlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 30.09.2005
    Medlem, Næringskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 13.03.2009
    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 19.10.2005 - 05.10.2006
    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 05.10.2006 - 13.03.2009

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2001-2005

    Varamedlem gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 01.10.2001 - 30.09.2003

    2005-2009

    Nestleder gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 17.10.2005 - 21.09.2006

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Kunnskapsdepartementet, 13.03.2009 - 20.10.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Bø ungdomsskole 1991-1994
  • Sortland videregående skole 1994-1997
  • Pedagogikk grunnfag, UiT 2000
  • Psykologi I, UiT 2000
  • Sosialantropologi grunnfag, UiT 2001

Yrke

  • Assistent ved Bø bo- og behandlingssenter 1997-1998 (sommerjobb)
  • Lærer ved Sortland videregående skole, avd. Bø 1997-1998
  • Kjøkkenassistent ved SSP Tromsø lufthavn 1999 (sommerjobb)
  • Assistent ved åpen omsorg i Bø kommune 2000 (sommerjobb)

Verv

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Nordland 1999-2001

Offentlige verv

  • Medlem Fylkeslandbruksstyret i Nordland 1999-2001
  • Medlem Kontaktutvalget mellom innvandrerbefolkningen og myndighetene fra 2006

Tillitsverv i partier

  • Kasserer Nordland Sosialistisk Ungdom 1996-1997, leder 1997-1998
  • Medlem Fylkesstyret Nordland SV 1996-1998, 2000-2001
  • Medlem Landsstyret Sosialistisk Ungdom 1997-1999
  • Fylkessekretær Troms SV 1998-1999
  • Medlem Sosialistisk Venstrepartis sentralstyre fra 2001

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret i Tromsø Ungdom mot EU 1999-2000

Litteratur

  • Det var da det begynte, Orkana Sortland 1998
  • Inni meg er det mange rom, Vesterålen regionråd Sortland 2000