Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Michaelsen, Åse ( 1960- )

Fremskrittspartiet
E-post: ase.michaelsen@stortinget.no
Representant for Vest-Agder 2013-2017
Medlem: Transport- og kommunikasjonskomiteen
Ansiennitet: 8 år, 200 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 04.06.1960 i Mandal, Vest-Agder
Datter av kjøpmann Rolf Michaelsen (1926-1980) og husmor, butikkmedarbeider Ågot Ingvaldsen (1934-)

Stortingsperioder

Representant nr 5 for Vest-Agder, 2005 - 2009, FrP.
Representant nr 1 for Vest-Agder, 2009 - 2013, FrP.
Representant nr 3 for Vest-Agder, 2013 - 2017, FrP.

Medlemskap i presidentskapet

2005-2009

Visesekretær, Lagtinget, 10.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i stortingskomiteer

2005-2009

Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Medlem, Justiskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

2013-2017

Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

2009-2013

Medlem, Den særskilte komité til å behandle redegjørelse fra justisministeren og forsvarsministeren i Stortingets møte 10. november 2011 om angrepene 22. juli, 17.11.2011 - 08.03.2012

Medlemskap i delegasjoner

2005-2009

Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2008 -

2009-2013

Medlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 22.10.2009 - 30.09.2013

2013-2017

Nestleder, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 12.11.2013 - 30.09.2017
Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 24.10.2013 - 30.09.2014

Medlemskap i gruppestyrer

2005-2009

Medlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 05.10.2005 - 30.09.2009

2013-2017

Medlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 17.10.2013 - 30.09.2017

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Furulunden barneskole 1967-1973
  • Blomdalen ungdomsskole 1973-1976
  • Mandal gymnas, (samfunn/økonomi) 1976-1979
  • Grunnfag engelsk, Kristiansand lærerhøgskole, UiA 1980-1981
  • Treningsinstruktør, Herne Tyskland 1982-1984
  • Ledelse og ressurseffektivisering, UiA 2008-2009 (privatist)

Yrke

  • Arkitekt praksis, Datteln, Tyskland 1981-1982
  • Handling co-ordinator i SAS, Düsseldorf 1984-1990
  • Handling co-ordinator i SAS, Kristiansand 1990-2000
  • Handling co-ordinator i SAS, Gardermoen fra 2000
  • Innehaver og drift av bensinstasjon 2005-2007

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Mandal formannskap 1995-1999, 1999-2003, 2003-2007, 2007-2011

Offentlige verv

  • Medlem Lagmannsretten, Mandal 1995-2007
  • Medlem Fylkesnemnda for sosiale saker, Vest-Agder 2003-2005
  • Medlem Tingretten, Mandal 2003-2007
  • Nestleder Styret for Halse Eiendom A/S 2004-2005, medlem fra 2007

Tillitsverv i partier

  • Gruppeleder Mandal FrP 1995-2003
  • Medlem FrPs sentralstyre 1998-2005
  • Leder FrPs økonomi- og næringsutvalg 1999-2002
  • Medlem FrPs programutvalg 2001-2002
  • Leder FrPs kvinnepolitiske utvalg 2012-2013
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget