Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Holm, Asbjørn Antoni ( 1921-2001 )

Sosialistisk Folkeparti
Sist innvalgt som representant for Nordland 1965-1969
Ansiennitet: 8 år, 0 dager

Holm, Asbjørn Antoni har avgått ved døden.

Biografi

Personalia

Født 09.04.1921 i Langenes, Nordland
Død 04.02.2001
Sønn av fisker Olav Holm (1886-1964) og Elise Rinnan (1886-1974)

Stortingsperioder

Representant nr 9 for Nordland, 1961 - 1965, SF.
Representant nr 8 for Nordland, 1965 - 1969, SF.

Medlemskap i stortingskomiteer

1961-65

Medlem, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 13.10.1961 - 30.09.1965

1965-69

Varamedlem, Valgkomiteen, 25.10.1967 - 30.09.1969
Medlem, Industrikomiteen, 01.10.1967 - 30.09.1969
Medlem, Skog-, vassdrags- og industrikomiteen, 15.10.1965 - 30.09.1967

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Fiskerfagskole 1944-1945
  • Handelsskole 1953

Yrke

  • Fisker 1937-1941
  • Sjømann i kystfart 1941-1945
  • Styrmann på redningsskøyte 1947-1953

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Kongens fortjenstmedalje i sølv 1988

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Øksnes kommunestyre 1963-1967

Offentlige verv

  • Formann Husleienemnda, Langenes 1955-1963

Tillitsverv i partier

  • Medlem Sosialistisk Folkepartis landsstyre 1965-1968

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Ungdomslaget Nybrott 1939-1944
  • Distriktssekretær Redningsselskapet 1953-1955, 1957-1961, 1970-1972, sjefsekretær 1972-1979, sekretær 1980-1983, landssekretær 1983-1989
  • Medlem Sentralstyret i Redningsselskapet 1981-1986
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget