Kristoffersen, Asmund

Kristoffersen, Asmund (1944-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Møre og Romsdal 2005-2009
Ansiennitet:
16 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 05.11.1944 i Flakstad, Nordland
  • Sønn av fisker/småbruker Hjalmar Myrland og husmor Bergljot Håkonsen

Stortingsperioder

  • Representant nr 3 for Møre og Romsdal, 1993 - 1997, A.
  • Representant nr 4 for Møre og Romsdal, 1997 - 2001, A.
  • Representant nr 2 for Møre og Romsdal, 2001 - 2005, A.
  • Representant nr 2 for Møre og Romsdal, 2005 - 2009, A.

Medlemskap i presidentskapet

  • 2001-2005

    2. varapresident, Odelstinget, 09.10.2001 - 30.09.2002
    2. varapresident, Odelstinget, 01.10.2002 - 30.09.2003
    2. varapresident, Odelstinget, 01.10.2003 - 30.09.2004
    2. varapresident, Odelstinget, 01.10.2004 - 30.09.2005

    2005-2009

    Sekretær, Odelstinget, 10.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1993-97

    Medlem, Sosialkomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

    1997-2001

    Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Sosialkomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Leder, Fullmaktskomiteen, 01.10.2001 - 30.09.2005
    Medlem, Sosialkomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2005 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

  • 1993-97

    Delegat, FNs generalforsamling, 1995 -

    1997-2001

    Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 07.10.1997 - 30.09.2001
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 04.11.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 26.10.2001 - 30.09.2002
    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Den vesteuropeiske unions (VEUs) parlamentariske forsamling, 16.11.2001 - 30.09.2005
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.10.2002 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 20.10.2005 - 30.09.2009
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2008 -

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2001-2005

    Innpisker, Arbeiderpartiet, 19.10.2001 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Bodø offentlige lærerskole 1966
  • Handelsskole Garden, Oslo 1967
  • Kroppsøving grunnfag, Levanger 1971
  • Nordisk grunnfag, Tromsø 1974
  • Ledelse og organisasjonsutvikling, Volda 1989

Yrke

  • Lærer Sørvågen barne- og ungdomsskole 1967-1968
  • Rådgiver Sørvågen barne- og ungdomsskole 1968-1969
  • Undervisningsinspektør Sørvågen barne- og ungdomsskole 1969-1970
  • Rektor Sørvågen barne- og ungdomsskole 1971-1975
  • Rektor Tingvoll barne- og ungdomsskole 1975-1987, 1988-1989
  • Skolesjef Tingvoll kommune 1987-1988, 1989-1993 (permisjon fra 1993)

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Tingvoll formannskap 1979-1983
  • Medlem Tingvoll kommunestyre 1983-1987, 1987-1991

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Møre og Romsdal 1983-1987, 1987-1991
  • Medlem fylkesutvalg, Møre og Romsdal 1991-1993

Offentlige verv

  • Medlem Kulturutvalget 1983-1991
  • Medlem Distriktsprogramrådet for NRK Møre og Romsdal 1987-1993
  • Leder Helse- og sosialutvalget, Tingvoll 1987-1991
  • Leder Styret for Møre og Romsdal regionteater 1988-1991
  • Varamedlem Norsk kulturråd 1988-1992
  • Medlem Helse- og sosialutvalget 1991-1993
  • Varamedlem Riksvalgstyret 2009-2017
  • Medlem Styret for Helse Midt-Norge RHF 2010-2012

Tillitsverv i partier

  • Leder Moskenes Arbeiderlag 1973-1975
  • Sekretær Tingvoll A 1976-1978, leder 1979-1980, 1983-1985, 2000-2002
  • Medlem Styret for Møre og Romsdal DNA 1981-1984
  • Nestleder Møre og Romsdal DNA fra 1985, leder 1986-1988
  • Medlem Faglig-politisk utvalg Møre og Romsdal 1986-1993
  • Medlem DNAs landsstyre 1987-1988
  • Gruppeleder Møre og Romsdal fylkesting 1991-1993

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Moskenes svømmeklubb 1972-1975
  • Leder Moskenes Lærerlag 1973-1975
  • Medlem Styret i Tingvoll idrettslag 1976-1978
  • Medlem Styret i Tingvoll orienteringsklubb 1978-1981
  • Leder Friidrettsgruppen i Tingvoll idrettslag 1983-1984
  • Vararepresentant Styret for De norske teatres forening 1988-1991

Andre administrative verv

  • Leder Styret for Tingvoll Industriselskap 1983-1985
  • Medlem Styret for Reset Industriselskap 1983-1985
  • Leder Styret for Molde internasjonale litteraturfestival, Bjørnsonfestivalen 1992-1993