Bruun-Gundersen, Åshild

Bruun-Gundersen, Åshild (1986-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Aust-Agder 2017-2021
Medlem:
Utdannings- og forskningskomiteen
Ansiennitet:
0 år, 195 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Utdannings- og forskningskomiteen

Medlem
12.10.2017 - 30.09.2021

Valgkomiteen

Varamedlem
07.10.2017 - 30.09.2021

Fremskrittspartiet

Andre varamedlem gruppestyret
03.10.2017 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 26.11.1986 i Hisøy, Aust-Agder
  • Datter av Instituttleder Folke Haugland (1955-) og Lærer Else Haugland (1955-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Aust-Agder, 2009 - 2013, FrP.
  • Representant nr 3 for Aust-Agder, 2017 - 2021, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Varamedlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Utdannings- og forskningskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2017-2021

    Andre varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 03.10.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Tyholmen videregående skole, realfagslinje 2002-2006
  • Universitetet i Agder, ingeniør 2006-2010

Yrke

  • Tunnelkoordinator i Statens vegvesen 2010-2012
  • Kontrollingeniør i Statens vegvesen 2012-2015
  • Kvalitetsingeniør i Nye Veier AS 2016-2017

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Arendal bystyre 2007-2011, varamedlem 2011-2015 (1.vara), medlem 2015-2019
  • Medlem Arendal formannskap 2015-2019

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Aust-Agder 2007-2011 (2.vara), medlem 2015-2019 (Gruppeleder)
  • Medlem fylkesutvalg, Aust-Agder 2015-2017

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Agder Renovasjon IKS 2011-2016
  • Medlem Styret for I-taxi 2011-2015
  • Medlem Styret for Agder Renovasjon Næring AS 2012-2014
  • Medlem Styret for Arendal Eiendom KF 2015
  • Varamedlem Styret for Aust-Agder Næringsselskap AS 2015
  • Medlem Styret for Returkraft AS 2015-2016
  • Første varamedlem KS Hovedstyre 2016-2017
  • Første varamedlem Styret for KS Agder 2016-2017
  • Medlem Styret for Nye Veier AS 2016-2017