Martinsen, Astrid Murberg

Martinsen, Astrid Murberg (1932-1991)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Vestfold 1981-1985
Ansiennitet:
16 år, 71 dager

Gå til bildegalleri

Martinsen, Astrid Murberg har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 08.05.1932 i Holmestrand, Vestfold
  • Død 11.08.1991
  • Datter av murer Ole Kristian Murberg (1897-1933) og syerske Karen Lervang (1896-1978)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 3 for Vestfold, 1965 - 1969, A.
  • Representant nr 6 for Vestfold, 1969 - 1973, A.
  • Representant nr 1 for Vestfold, 1973 - 1977, A.
  • Representant nr 1 for Vestfold, 1977 - 1981, A.
  • Representant nr 2 for Vestfold, 1981 - 1985, A.

Medlemskap i presidentskapet

  • 1969-73

    Sekretær, Odelstinget, 08.10.1969 - 30.09.1973

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1969-73

    Sekretær, Protokollkomiteen, 14.10.1969 - 03.02.1972
    Medlem, Kirke- og undervisningskomiteen, 03.02.1972 - 30.09.1973

    1973-77

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.1973 - 30.09.1977
    Medlem, Valgkomiteen, 09.10.1973 - 30.09.1977
    Nestformann, Sosialkomiteen, 18.10.1973 - 30.09.1977
    Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 18.10.1973 - 30.09.1977
    Varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 01.06.1977 - 30.09.1977

    1977-81

    Medlem, Valgkomiteen, 11.10.1977 - 30.09.1981
    Medlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 18.10.1977 - 30.09.1981
    Nestformann, Sosialkomiteen, 18.10.1977 - 30.09.1981
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 06.05.1981 - 30.09.1981

    1981-85

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.1981 - 30.09.1985
    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1981 - 30.09.1985
    Sekretær, Kontrollkomiteen, 21.10.1981 - 30.09.1985
    Nestformann, Forbruker- og administrasjonskomiteen, 21.10.1981 - 30.09.1985

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 1973-77

    Medlem, Protokollkomiteen av 1975, 24.10.1975 - 13.01.1976

Medlemskap i delegasjoner

  • 1969-73

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 1969 - 1969

    1973-77

    Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 01.10.1973 - 30.09.1977
    Medlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 1974 -
    Vararepresentant, FNs generalforsamling, 1976 -

    1977-81

    Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 01.10.1977 - 30.09.1981
    Medlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 1978 - 1978

    1981-85

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 10.11.1981 - 30.09.1985

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1977-81

    Varamedlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 03.10.1980 - 30.09.1981

    1981-85

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 01.10.1981 - 30.09.1985

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskoleeksamen 1949
  • Lærerskoleeksamen 1953
  • Genéve-skolen 1967

Yrke

  • Lærer ved Godaker skole, Holmestrand 1953-1969

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Holmestrand formannskap 1967-1971

Offentlige verv

  • Medlem Skolestyret, Botne 1960-1962, varaformann 1962-1964
  • Medlem Skolestyret, Holmestrand 1964-1968
  • Medlem Botne menighetsråd 1968-1972 (representant for kommunen)
  • Medlem Styret for Holmestrand bolig- og byggelag 1968-1972
  • Medlem Styret for Holmestrand museum 1968-1972
  • Medlem Postrådet 1968-1973
  • Medlem Kommisjonen av 1970 til å utrede forholdet mellom kirke og stat fra 1970
  • Medlem Representantskapet for A/S Vaksdal mølle 1972-1980
  • Medlem Samferdselsplanrådet 1972
  • Medlem Kontrollkomiteen for Vaksdal Mølle 1976-1980
  • Medlem NAVFs Råd for medisinsk forsknings etiske utvalg 1978-1985
  • Varamedlem Riksrevisjonen 1978-1991
  • Varamedlem Aldersgrenserådet 1980
  • Medlem Etterprøvingsutvalg for medisinsk-genetiske servicefunksjoner 1984-1991
  • Nestleder Kontrollkomiteen for Norges Postsparebank 1985-1991
  • Medlem Kringkastingsrådet 1986-1991
  • Leder Rådet for funksjonshemmede 1986-1991

Tillitsverv i partier

  • Medlem Holmestrand Arbeiderpartis representantskap fra 1963
  • Studieleder Vestfold Arbeiderpartis kvinneutvalg 1964-1966, formann 1966-1979, 1982-1984
  • Medlem Styret og forretningsutvalget i Vestfold Arbeiderparti 1966-1984
  • Vararepresentant Arbeiderpartiets kvinnesekretariat 1973-1976, medlem 1977-1983

Andre administrative verv

  • Medlem Representantskapet for finansieringsselskapet Fides A/S fra 1985