Skare, Astrid

Skare, Astrid (1891-1963)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Buskerud 1954-1957
Ansiennitet:
12 år, 38 dager

Gå til bildegalleri

Skare, Astrid har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 17.01.1891 i Beitstad, Nord-Trøndelag
  • Død 18.11.1963
  • Datter av lærer Matias Jørun og Anne Marie Mæhlen

Stortingsperioder

  • Representant nr 4 for Buskerud, 1945 - 1949, A.
  • Representant nr 3 for Buskerud, 1950 - 1953, A.
  • Representant nr 4 for Buskerud, 1954 - 1957, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1945-49

    Medlem, Kirke- og skolekomiteen, 13.12.1945 - 10.01.1950

    1950-53

    Medlem, Kirke- og undervisningskomiteen, 23.01.1950 - 10.01.1954

    1954-57

    Medlem, Kirke- og undervisningskomiteen, 22.01.1954 - 10.01.1958

Medlemskap i delegasjoner

  • 1954-57

    Varamedlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 11.01.1954 - 10.01.1958

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Innherad folkehøgskule 1907-1908
  • Mære landbruksskoles jentekurs 1909-1910

Yrke

  • Kasserer, vara-husmor og husmor på kaffistover i Oslo, Flekkefjord, Skien og Svolvær

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Røyken kommunestyre 1934-1937

Offentlige verv

  • Medlem Vergerådet, Røyken 1931-1932, varamedlem 1934-1935, medlem 1938-1940, 1945-1947
  • Doms- og lagrettemann 1935-1940, 1945-1947
  • Varamedlem Styret for folkeboksamling 1945-1947
  • Formann Styret for Røyken sjukeheim 1945-1947
  • Medlem Forsyningsnemnda, Røyken 1945-1948
  • Doms- og lagrettemann 1935-1940, 1945-1947
  • Formann Styret for Fagertun Pleieheim 1946-1951
  • Formann Husstellnemnda i Buskerud fylke 1948-1949
  • Medlem Styret for framhaldsskolen i Røyken
  • Medlem Styret for Røyken yrkesskole

Tillitsverv i partier

  • Medlem Røyken arbeiderparti sitt kvinneutvalg 1938-1947 (ca. 1938-47)
  • Medlem Styret i Røyken arbeiderparti 1945-1946

Tillitsverv i organisasjoner

  • Varamedlem Styret for Stortingets avholdsgruppe 1945-1949, medlem 1950-1957