Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Tømmerås, Ane Sofie ( 1966- )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for Østfold 2001-2005
Ansiennitet: 8 år, 13 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 18.02.1966 i Halden, Østfold
Datter av ingeniør Arnfinn Helge Tømmerås (1938-) og lærer/logoped Else Marie Lilleløkken (1942-)

Stortingsperioder

Representant nr 2 for Østfold, 1993 - 1997, A.
Representant nr 2 for Østfold, 1997 - 2001, A.
Vararepresentant nr 1 for Østfold, 2001 - 2005, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

1993-97

Medlem, Justiskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997
Varamedlem, Valgkomiteen, 11.10.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Varamedlem, Valgkomiteen, 23.03.2000 - 30.09.2001
Medlem, Justiskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

1993-97

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.1994 -

1997-2001

Varamedlem, Europautvalget, 30.03.2000 - 30.09.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Sentrum skole, Halden og Grålum skole, Sarpsborg 1973-1982
  • Diverse kurs innen arbeiderbevegelsen 1980-1990
  • Allmennfag ved St. Olav videregående skole (språklinja) 1982-1985
  • Ex.phil. 1987
  • Juridicum 1. avdeling 1988
  • Juridicum 2. avdeling 1989
  • Juridicum 3. avdeling 1991
  • Juridicum 4. avdeling 1992

Yrke

  • Diverse ferie-, helge- og kveldsjobber (kassadame, værelsepike, servitør, feriekolonileder) 1980-1985
  • Journalist Sarpsborg Arbeiderblad 1985-1987
  • Frilans journalist 1988-1991
  • A-pressens Oslo-redaksjon 1988
  • Konsulent og saksbehandler Justisdepartementet 1992-1993 (på deltid)
  • Konsulent AOF 1993

Verv

Offentlige verv

  • Varamedlem Den sentrale beredskapsnemnd for Regjeringens presse- og informasjonstjeneste fra 1995
  • Medlem Det kriminalitetsforebyggende råd fra 2002

Tillitsverv i partier

  • Diverse verv Sarpsborg AUF 1980-1983
  • Diverse verv AUF i Østfold 1983-1989
  • Medlem AUFs sentralstyre 1987-1990
  • Politisk sekretær AUF og journalist i AUF-avisa Arbeiderungdommen 1987
  • Medlem Østfold Arbeiderpartis mediautvalg 1993-1995
  • Varamedlem Styret for Østfold Arbeiderparti 1993-1996, medlem 1996-2000
  • Leder Kvinnepolitisk styre, Østfold Arbeiderparti 1996-2000

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret i Nei til atomvåpen, Sarpsborg og Østfold 1980-1983
  • Medlem utvalg som arrangerte Borgerlig konfirmasjon i Østfold 1983-1985
  • Medlem Rådet for Den norske Helsingforskomite fra 1996
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget