Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Blattmann, Aud ( 1937- )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for Vest-Agder 1997-2001
Ansiennitet: 16 år, 85 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 26.09.1937 i Kristiansand, Vest-Agder
Datter av formann Anker Gunstein Hansen (1913-1984) og husmor Edith Kittelsen (1912-1998)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 1 for Vest-Agder, 1981 - 1985, A.
Representant nr 5 for Vest-Agder, 1985 - 1989, A.
Representant nr 5 for Vest-Agder, 1989 - 1993, A.
Representant nr 1 for Vest-Agder, 1993 - 1997, A.
Representant nr 2 for Vest-Agder, 1997 - 2001, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

1985-89

Varamedlem, Valgkomiteen, 21.05.1986 - 30.09.1989
Varamedlem, Kontrollkomiteen, 15.05.1986 - 30.09.1989
Medlem, Forsvarskomiteen, 23.10.1985 - 30.09.1989

1989-93

Medlem, Fullmaktskomiteen, 18.01.1990 - 30.09.1993
Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 17.06.1993 - 30.09.1993
Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.1989 - 30.09.1993
Medlem, Energi- og industrikomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993

1993-97

Medlem, Samferdselskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997
Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 19.06.1997 - 30.09.1997
Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.1993 - 30.09.1997
Varamedlem, Valgkomiteen, 11.10.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Sekretær, Energi- og miljøkomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 21.10.1997 - 30.09.2001
Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.1997 - 30.09.2001
Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

1989-93

Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 21.11.1989 - 30.09.1993

1993-97

Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 14.12.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i delegasjoner

1985-89

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.1987 -

1989-93

Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 23.01.1990 - 30.09.1993

1993-97

Varamedlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 08.02.1994 - 30.09.1997
Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 04.11.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.1999 -
Medlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 04.11.1997 - 30.09.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskole 1954
  • Handelsskole 1955
  • Kurs i saksbehandling, adm. og ledelse 1975-1976
  • Kurs ved Agder Distriktshøgskole i organisasjonsutvikling og personalpolitikk 1976-1977

Yrke

  • Kontormedarbeider Falconbridge Nikkelverk, Kristiansand 1954-1955, 1958-1963
  • Arbeidet ved bank- og advokatkontor USA 1955-1958
  • Ansatt i Kristiansand kommune 1967-1985
  • Sekretær Teknisk etat, ingeniørvesenet 1981-1985 (permisjon fra 1985)

Verv

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Vest-Agder 1983-1985

Offentlige verv

  • Medlem Nærings- og sysselsettingsstyret, Vest-Agder 1984-1988
  • Medlem Agder Distriktshøgskoles deltidsstudieutvalg 1984-1988
  • Varamedlem Det regionale høgskolestyret for Agder 1984-1985

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret i Vest-Agder DNA 1978-1979
  • Nestleder Vest-Agder DNA 1982-1986
  • Nestleder Kvinneutvalg Vest-Agder DNA 1985-1986

Tillitsverv i organisasjoner

  • Diverse tillitsverv Lokal- og distriktsplan innen Norsk Kommuneforbund 1975-1985
  • Sekretær Avdeling 159 av NKF 1976-1981, leder 1981-1985
  • Hovedtillitsmann NKF i Kristiansand 1977-1981
  • Leder Landsrådet for merkantile tjenestemenn 1981-1985
  • Varamedlem Norske Kommuners Sentralforbunds lønnsutvalg 1984-1985
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget