Bakke, Bente

Bakke, Bente (1942-)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som representant for
Østfold 1985-1989
Ansiennitet:
7 år, 354 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 13.11.1942 i Oslo
  • Datter av skipsmegler Rolv Dahl-Jørgensen (1904-1980) og husmor Ragnhild Bjørneby (1908-2003)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Østfold, 1981 - 1985, H.
  • Representant nr 7 for Østfold, 1985 - 1989, H.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 14.10.1981-30.09.1985 for Svenn Thorkild Stray.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1981-85

    Medlem, Forbruker- og administrasjonskomiteen, 21.10.1981 - 30.09.1985

    1985-89

    Medlem, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 23.10.1985 - 30.09.1989

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Student 1961
  • Sekretærskole Oslo Handelsgymnasium 1962
  • Forsvarets høgskole, totalforsvarskurs 1994

Yrke

  • Diverse sekretærstillinger i London og Oslo 1962-1965
  • Sekretær Gould Aircoil A/S, Mysen 1975-1979
  • Journalist Østfold Bygdeblad, Rakkestad 1980-1981
  • Redaktør KFB-bladet, Kvinners Frivillige Beredskap, Oslo 1991-2001
  • Selvstendig næringsdrivende, rådgivning fra 2001

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Eidsberg kommunestyre 1975-1979

Offentlige verv

  • Medlem Regionplanrådet for Indre Østfold 1975-1979
  • Medlem Arbeidsmiljøutvalget, Eidsberg 1977-1979
  • Medlem Likestillingsutvalget, Eidsberg 1977-1979, formann 1980-1983
  • Medlem Hovedkomiteen for Teknologiåret 1986
  • Varamedlem Kontaktutvalget mellom innvandrere og norske myndigheter 1987-1989
  • Medlem Statens kulturminneråd 1991-1996

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Eidsberg Høyre 1976-1979
  • Formann Eidsberg Høyre 1978-1979
  • Medlem Styret for Østfold Høyre 1978-1979
  • Politisk viseformann Østfold Høyre 1983-1985

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Representskapet i Den norske kreftforening 1990-1995
  • Medlem Styret for Store Brevik Velforbund 1998-2002, leder 2005-2007
  • Sekretær Cato Senterets Venner 2001-2005
  • Nestleder Norsk Thyreoideaforbund 2004-2006, leder fra 2006

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for KNA hotellet A/S 1985-1986

Litteratur

  • Bakke, Bente: På bakerste benk: observasjoner fra Stortinget 1981-89, Oslo 1990