Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Hegna, Bent ( 1959- )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for Telemark 1997-2001
Ansiennitet: 8 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 10.06.1959 i Oslo
Sønn av bankfunksjonær Lars Rolf Hegna (1929-2007) og frisør Elvor Edvardsen (1927-1989)

Stortingsperioder

Representant nr 4 for Telemark, 1993 - 1997, A.
Representant nr 5 for Telemark, 1997 - 2001, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

1993-97

Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

1997-2001

Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 30.03.2000 - 30.09.2001
Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.1998 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • 1-årig yrkesskole maskin og mekanikk 1975
  • Diverse kurs i regi av bl.a. AOF, LO og NKIF (organisasjonskunnskap, lover og avtaler, samfunnskunnskap, media, økonomi, sosialkunnskap m.m.) 1977-1993
  • Lærlingeskole 1977
  • Idéhistorie grunnfag 2002-2003
  • Historie grunnfag og mellomfag 2003-2005

Lærlingepraksis

  • Platearbeiderlærling Porsgrunn Mekaniske Verksted Trosvikgruppen 1976-1980

Fagbrev

  • Platearbeider 1978

Yrke

  • Platearbeider Elkem A/S PEA 1980-1993
  • Aetat/Nav Arbeid fra 2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Porsgrunn bystyre 1991-1993, 2003-2007

Offentlige verv

  • Medlem Hovedutvalget for miljø, Porsgrunn 1991-1993
  • Medlem Hovedutvalget for barn, unge og kultur, Porsgrunn 2003-2007

Tillitsverv i organisasjoner

  • Tillitsverv Fagbevegelsen 1977-1993
  • Hovedtillitsvalgt Norsk Kjemisk Industriarbeiderforbund (NKIF) ved Elkem A/S PEA 1988-1993
  • Medlem sentralt tillitsmannsutvalg Elkem A/S 1991-1993

Andre administrative verv

  • Varamedlem Styret for Elkem A/S 1991-1993 (ansattes vararepresentant)
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget