Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Flem, Bjarne ( 1914-1999 )

Venstre
Sist innvalgt som vararepresentant for Møre og Romsdal 1973-1977
Ansiennitet: 8 år, 330 dager

Flem, Bjarne har avgått ved døden.

Biografi

Personalia

Født 30.09.1914 i Haram, Møre og Romsdal
Død 08.12.1999
Sønn av gardbruker og fiskeskipper Petter Hansen Flem og Ingeborg Alvestad

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 1 for Møre og Romsdal, 1961 - 1965, V.
Representant nr 4 for Møre og Romsdal, 1965 - 1969, V.
Representant nr 4 for Møre og Romsdal, 1969 - 1973, V.
Vararepresentant nr 1 for Møre og Romsdal, 1973 - 1977, V.

Medlemskap i stortingskomiteer

1965-69

Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 06.06.1969 - 30.09.1969
Varamedlem, Valgkomiteen, 25.10.1967 - 30.09.1969
Medlem, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 15.10.1965 - 30.09.1969

1969-73

Medlem, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 14.10.1969 - 30.09.1973
Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1969 - 30.09.1973
Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.1969 - 30.09.1973

Medlemskap i gruppestyrer

1969-73

Medlem gruppestyret, Venstre, 09.12.1972 - 30.09.1973

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Radio- og kystskippereksamen 1943

Yrke

  • Fiskeskipper 1938-1965

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Haram formannskap 1947-1951, 1963-1964
  • Medlem Haram kommunestyre 1964-1966

Offentlige verv

  • Medlem Skolestyret, Haram 1946-1947
  • Medlem Statens Fiskarbanks avdelingsstyre i Ålesund 1952-1968, formann 1972-1980
  • Medlem Reassuranseinstituttet for fiskeredskaper 1952-1975
  • Medlem Utvalg om Lov om eiendomsrett til fiskefartøy m.m 1956
  • Medlem Garantikassen for lottfiskere 1956-1968

Tillitsverv i partier

  • Formann Haram Venstrelag 1973-1976, 1979-1980
  • Formann Møre og Romsdal Venstrelag 1974-1976

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Det lokale ungdomslag 1933-1935
  • Formann Flemsøy fiskarlag 1936, 1938
  • Medlem Styret i Sunnmøre fiskarlag 1948-1966
  • Formann Sunnmøre fiskarlag 1950-1953, 1957-1959

Andre administrative verv

  • Ordfører Representantskapet for Sunnmøre Fiskeindustri A/S fra 1974
  • Formann Styret for Peilo Teknikk A/S 1977-1983
  • Medlem Representantskapet for A/S Fiskernes Bank 1978-1982
  • Medlem Kontrollnemnda i Ålesundavdelinga av A/S Fiskernes Bank 1978-1982
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget