Bråtalien, Botolv

Bråtalien, Botolv (1892-1969)

Parti:
Senterpartiet
Sist innvalgt som representant for
Buskerud 1961-1965
Ansiennitet:
7 år, 263 dager

Gå til bildegalleri

Bråtalien, Botolv har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 28.02.1892 i Ål, Buskerud
  • Død 06.11.1969
  • Sønn av gårdbruker Lars Braatalien (1869-1957) og Jørund Tufte (1868-1939)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Buskerud, 1954 - 1957, B.
  • Representant nr 6 for Buskerud, 1958 - 1961, B.
  • Representant nr 6 for Buskerud, 1961 - 1965, Sp.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1958-61

    Medlem, Sosialkomiteen, 27.01.1958 - 30.09.1961

    1961-65

    Medlem, Justiskomiteen, 13.10.1961 - 30.09.1965

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1958-61

    Varamedlem gruppestyret, Bondepartiet, 11.01.1958 - 30.09.1961

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Amtskole 1907-1908
  • Middelskole 1910
  • Landbruksskole 1912-1913

Yrke

  • Skogvokter for Statens skoger i Torpo 1914-1943
  • Gårdbruker, overtok farsgarden 1932

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Ål kommunestyre 1928-1931, 1931-1934, 1934-1937, 1937-1940, 1951-1955
  • Medlem Ål formannskap 1955-1959

Offentlige verv

  • Revisor for kraftverk og kommuneregnskaper 1925-1929 (kommunevalgt)
  • Medlem Ligningsnemnda, Ål 1927-1930
  • Formann Jordstyret, Ål 1928-1938
  • Formann Ål kommunale kraftverk 1932-1934
  • Medlem Skolestyret, Ål 1933-1937
  • Formann Skogrådet 1942-1945
  • Medlem Helserådet 1951-1957
  • Medlem Bygningsrådet 1951-1957
  • Medlem Landsrådet for viltstell, jakt og fangst 1960-1966
  • Medlem Utvalg til å komme med tilråding til departementet om en eventuell omorganisering av administrasjonen for jakt, viltstell, ferskvannsfiske og tamreinjakt 1962

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Torpo Bondeparti 1925-1926
  • Formann Torpo Bondeparti 1931-1945
  • Medlem Styret for Buskerud Bondeparti 1931-1940

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Hallingdal salgslag 1948-1950, formann 1950-1957
  • Medlem Representantskapet i Norges kjøtt- og fleskesentral 1950-1957
  • Medlem Styret i Buskerud bondelag 1951-1957
  • Formann Buskerud bondelags utvalg for jakt og fiske 1952-1957
  • Medlem Representantskapet i Østlandets melkesentral 1954-1962
  • Medlem Styret i Landslaget for reiselivet 1958-1962
  • Rådsmedlem Landslaget for reiselivet 1962-1964

Andre administrative verv

  • Formann Styret for Hallingdal meieri 1933-1950, medlem 1950-1955
  • Medlem Forstanderskapet ved Ål Sparebank 1943-1945, 1952-1957