Harkestad, Britt

Harkestad, Britt (1946-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som representant for
Hordaland 1989-1993
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 09.03.1946 i Kvam, Hordaland
  • Datter av snekker John Harkestad (1920-1977) og husmor Gerda Bakke (1920-1989)

Stortingsperioder

  • Representant nr 10 for Hordaland, 1985 - 1989, KrF.
  • Representant nr 12 for Hordaland, 1989 - 1993, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1985-89

    Sekretær, Valgkomiteen, 09.10.1985 - 30.09.1989
    Medlem, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 23.10.1985 - 30.09.1989

    1989-93

    Medlem, Valgkomiteen, 10.10.1989 - 30.09.1993
    Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 23.10.1989 - 15.11.1990
    Medlem, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 1985-89

    Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 26.11.1985 - 30.09.1989

    1989-93

    Varamedlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 21.11.1989 - 30.09.1993

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1985-89

    Varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 01.10.1985 - 30.09.1989

    1989-93

    Varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 01.10.1989 - 30.09.1993

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Student 1966
  • Lærerskoleeksamen 1970
  • Eksamen Statens spesiallærerskole 1973

Yrke

  • Lærer i ungdomsskolen 1970-1971
  • Lærer i barneskolen Husnes, Kvinnherad 1973-1976
  • Spesialpedagog Kvinnherad 1976-1977
  • Spesiallærer Husnes barneskole fra 1977

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Kvinnherad formannskap 1979-1983

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Hordaland 1983-1987

Offentlige verv

  • Medlem Skolestyret, Kvinnherad 1975-1977, formann 1977-1979, fra 1983
  • Medlem Sunnhordland prostiråd 1977-1981
  • Medlem Helse- og sosialstyret, Kvinnherad 1979-1983
  • Medlem Helse- og sosialstyret, Hordaland 1983-1987
  • Varamedlem Billighetserstatningsutvalget 1986-1990
  • Medlem Kontaktutvalget mellom innvandrere og norske myndigheter 1990-1992

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Kvinnherad Kristelig Folkeparti 1975-1979
  • Organisasjonsnestformann Hordaland Kristelig Folkeparti 1980-1984

Tillitsverv i organisasjoner

  • Ungdomssekretær Vestlandske indremisjon 1971-1972
  • Medlem Styret i Sunnhordland, Hardanger og Voss indremisjonsskipnads ungdomsråd 1974-1977
  • Medlem Det frivillige kirkelige landsråd 1980-1984
  • Medlem Styret for Norske Kommuners Sentralforbund 1984-1988