Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Ramsøy, Christina Nilsson ( 1986- )

Senterpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for Nord-Trøndelag 2009-2013
Ansiennitet: 2 år, 262 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 04.11.1986 i Steinkjer, Nord-Trøndelag
Datter av logistikk- og innkjøpsansvarlig Oddvar Ramsøy (1958-) og student Marna Gunnvor Nilsson Ramsøy (1961-)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 1 for Nord-Trøndelag, 2009 - 2013, Sp.

Vararepresentasjoner

Møtte fast som representant 01.10.2009-18.06.2012 for Lars Peder Brekk.

Medlemskap i stortingskomiteer

2009-2013

Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 20.10.2009 - 18.06.2012

Medlemskap i delegasjoner

2009-2013

Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Den vesteuropeiske unions (VEUs) parlamentariske forsamling, 22.10.2009 - 30.06.2011

Medlemskap i gruppestyrer

2009-2013

Andre varamedlem gruppestyret, Senterpartiet, 06.04.2011 - 18.06.2012

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Steinkjer ungdomsskole 1999-2002
  • Steinkjer vgs., allmennfag 2002-2005
  • Politisk økonomi, NTNU 2005-2006
  • PR og kommunikasjon, BI Trondheim 2006-2007

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Steinkjer kommunestyre 2007-2008

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Nord-Trøndelag 2007-2011

Tillitsverv i partier

  • Leder Steinkjer Senterungdom 2002-2004
  • Leder Nord-Trøndelag Senterungdom 2003-2007
  • Medlem Sentralstyret i Senterungdommen 2006-2007
  • Leder Senterungdommen 2007-2009

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Brukerrådet for representantordninger 2011-2013
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget