Eriksen, Dagrun

Eriksen, Dagrun (1971-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som representant for
Vest-Agder 2009-2013
Ansiennitet:
13 år, 231 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 28.06.1971 i Kristiansand, Vest-Agder
  • Datter av selvstendig næringsdrivende Håkon Reidar Pedersen (1943-2006) og undervisningskonsulent Torun Dagny Berg (1945-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Vest-Agder, 1997 - 2001, KrF.
  • Representant nr 4 for Vest-Agder, 2001 - 2005, KrF.
  • Vararepresentant nr 1 for Vest-Agder, 2005 - 2009, KrF.
  • Representant nr 4 for Vest-Agder, 2009 - 2013, KrF.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 17.10.1997-17.03.2000 for Jon Lilletun.
  • Rykket opp som representant 21.08.2006 etter Jon Lilletuns død.

Medlemskap i presidentskapet

  • 2001-2005

    Visesekretær, Lagtinget, 09.10.2001 - 30.09.2002
    Visesekretær, Lagtinget, 01.10.2002 - 30.09.2003
    Visesekretær, Lagtinget, 01.10.2003 - 30.09.2004
    Visesekretær, Lagtinget, 01.10.2004 - 30.09.2005

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Forsvarskomiteen, 21.10.1997 - 17.03.2000

    2001-2005

    Medlem, Familie-, kultur- og administrasjonskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 11.09.2006 - 02.10.2006
    Varamedlem, Valgkomiteen, 29.09.2006 - 30.09.2009
    Andre nestleder, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 02.10.2006 - 30.09.2009

    2009-2013

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013
    Første nestleder, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Medlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 04.11.1997 - 17.03.2000

    2001-2005

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2003 -

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2001-2005

    Varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 01.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Fjerde varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 01.09.2006 - 30.09.2009
    Andre vara innpisker, Kristelig Folkeparti, 01.09.2006 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 01.10.2009 - 30.09.2013
    Andre vara innpisker, Kristelig Folkeparti, 01.10.2009 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Videregående skole 1990
  • Kristendom grunnfag, HIA 1995

Yrke

  • Ansatt Grim menighet 1990-1991
  • Barnehageassistent, Straitunet barnehage 1993-1994
  • Lærervikar og assistent, Solholmen skole 1996-1997

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Kristiansand bystyre 1995-1997, 2000-2001

Offentlige verv

  • Meddommer Agder Lagmannsrett fra 1995
  • Medlem Skolestyret, Sjøstrand 2000-2001

Tillitsverv i partier

  • Medlem KrFs forsvarpolitiske utvalg 1997-2000
  • 1. varamedlem KrFs sentralstyre 2001-2003, medlem 2003-2006
  • Medlem Kristelig Folkepartis Kvinners landsstyre fra 2004
  • 1. nestleder KrF 2004-2017