Eide, Espen Barth

Eide, Espen Barth (1964-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Oslo 2017-2021
Første nestleder:
Energi- og miljøkomiteen
Ansiennitet:
0 år, 72 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 01.05.1964

Stortingsperioder

  • Representant nr 15 for Oslo, 2017 - 2021, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 12.10.2017 - 17.10.2017
    Første nestleder, Energi- og miljøkomiteen, 17.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 24.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 24.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Forsvarsdepartementet, 17.10.2005 - 28.06.2010
    Statssekretær, Utenriksdepartementet, 28.06.2010 - 11.11.2011
    Statsråd, Forsvarsdepartementet, 11.11.2011 - 21.09.2012
    Utenriksminister, Utenriksdepartementet, 21.09.2012 - 16.10.2013