Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Botten, Else-May ( 1973- )

Arbeiderpartiet
E-post: else-may.botten@stortinget.no
Representant for Møre og Romsdal 2013-2017
Medlem: Næringskomiteen
Ansiennitet: 4 år, 222 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 16.08.1973
Datter av lærer Kolbjørn Botten (1942-) og fiskerøkter Norveig Botten (1944-)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 2 for Møre og Romsdal, 2005 - 2009, A.
Representant nr 1 for Møre og Romsdal, 2009 - 2013, A.
Representant nr 2 for Møre og Romsdal, 2013 - 2017, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

2009-2013

Medlem, Næringskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

2013-2017

Medlem, Næringskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017
Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

2009-2013

Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Den vesteuropeiske unions (VEUs) parlamentariske forsamling, 10.11.2009 - 30.06.2011
Varamedlem, Europautvalget, 09.11.2009 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Allmennfag m/musikk, Atlanten vgs. 1989-1992
  • Bedriftsøkonomi, Høgskolen i Molde 1994-1995
  • Økonomi og administrasjon, Høgskolen i Molde 1995-1996
  • Personalforvaltning og ledelse, Høgskolen i Molde 1996-1997
  • Arbeids- og organisasjonspsykologi, UiB 2000
  • Ledelsesstudier, høgskolen i Vestfold 2006

Yrke

  • Lærer i musikk, Folldal kommune 1992-1994
  • Barmedarbeider, Studentsamskipnaden 1995-1997
  • Merkantilt ansatt, Linjebygg AS 1997-1998
  • Forhandlerselger, AR DATA AS 1998-1999
  • Ungdomssekretær, LO Møre og Romsdal 1999-2006
  • Distriktssekretær, LO Møre og Romsdal 2006-2009

Verv

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Møre og Romsdal 2003-2007

Offentlige verv

  • Medlem Folkehelsestyret, Møre og Romsdal 2003-2006
  • Medlem Utdanningsutvalget, Møre og Romsdal 2003-2007
  • Meddommer Frostating Lagmannsrett 2003-2009
  • Medlem Yrkesopplæringsnemnda, Møre og Romsdal 2007-2009

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret i Møre og Romsdal A (ett år)

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder og nestleder AOF Møre og Romsdal 2006-2009

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Innovasjon Norge 2007-2009
  • Leder Styret for Stiftelsen Opera Fossen 2007-2009
  • Medlem Styret for Norsk Bane 2008-2009
 

Tilhører

Arbeiderpartiet
Møre og Romsdal

Medlem Valgkomiteen,
08.10.2013 - 30.09.2017
Medlem Næringskomiteen,
17.10.2013 - 30.09.2017

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget