Fjærvoll, Edmund

Fjærvoll, Edmund (1910-1975)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som representant for
Nordland 1969-1973
Ansiennitet:
9 år, 1 dager

Gå til bildegalleri

Fjærvoll, Edmund har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 20.03.1910 i Bø, Nordland
  • Død 15.01.1975
  • Sønn av gårdbruker Edvard Johnsen Strand Fjærvoll og Karoline Pettersen

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Nordland, 1958 - 1961, KrF.
  • Representant nr 12 for Nordland, 1961 - 1965, KrF.
  • Vararepresentant nr 1 for Nordland, 1965 - 1969, KrF.
  • Representant nr 8 for Nordland, 1969 - 1973, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1961-65

    Medlem, Administrasjonskomiteen, 13.10.1961 - 30.09.1965

    1969-73

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1969 - 30.09.1973
    Medlem, Administrasjonskomiteen, 14.10.1969 - 30.09.1973

Utdanning og yrkeserfaring

Yrke

  • Gårdbruker fra 1930
  • Distriktssjef i livsforsikringsselskapet Samvirke fra 1953
  • Eier av Hotell Vesterålen 1968-1975

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Hadsel kommunestyre 1951-1955, 1955-1959, ordfører 1959-1961, medlem 1961-1963, ordfører 1963-1967, medlem 1967-1971, 1971-1975

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Nordland 1959-1961, 1963-1967

Offentlige verv

  • Medlem Ligningsutvalget, Hadsel 1946-1954
  • Medlem Trafikknemnda 1948-1959, formann 1959-1968, medlem 1968-1971
  • Formann Ligningsnemnda, Hadsel 1954-1968
  • Formann Hadsel menighetsråd 1957-1961
  • Medlem Regionplanrådet for Vesterålen 1965-1975
  • Formann Generalplanrådet, Hadsel 1966-1968, medlem 1968-1971
  • Varamedlem Postrådet 1969-1974

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem og formann Diverse foreningsstyrer, bruselskap og folkehøyskoler
  • Medlem Landsstyret i Den indre sjømannsmisjon (DIS)
  • Formann Svolvær krets av Den indre sjømannsmisjon

Andre administrative verv

  • Formann Styret for Nordre Hadseløens landboforretning 1945-1965
  • Nestformann Styret for Hadsel meieri 1950-1967