Johnsen, Espen Granberg

Johnsen, Espen Granberg (1976-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Oppland 2009-2013
Ansiennitet:
4 år, 118 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 17.10.1976 i Lillehammer, Oppland
  • Sønn av rektor Bjørn Johnsen (1948-) og barne- og ungdomsarbeider Marit Johanne Brenna (1950-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Oppland, 2001 - 2005, A.
  • Representant nr 6 for Oppland, 2005 - 2009, A.
  • Vararepresentant nr 2 for Oppland, 2009 - 2013, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Medlem, Stortingets delegasjon til Den interparlamentariske union (IPU), 10.11.2005 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Slidre skole 1983-1989
  • Vestre Slidre ungdomsskole 1989-1992
  • Fagernes videregående skole, allmenne fag 1992-1996
  • Grunnfag samfunnspolitikk og offentlig forvaltning, HiL 1996-1997
  • Grunnfag norsk og internasjonal politikk, HiL 1997-1998
  • Mellomfag samfunnsplanlegging, HiL 1998-2000
  • Cand.polit.-studiet HiL fra 2000

Yrke

  • Utviklingsstrateg i Øyer kommune 2009-2011

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Ordfører Lillehammer kommunestyre 2011-2015

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Oppland 1999-2000, 2001-2003, 2003-2005
  • Varamedlem fylkesutvalg, Oppland 2000-2001

Offentlige verv

  • Medlem Generalforsamlingen for Sparebankstiftelsen DNB NOR 1999-2005
  • Medlem Styret for Statens nærings- og distriktsutviklingsfond, Oppland 2000-2001
  • Varamedlem Kringkastingsrådet fra 2014

Tillitsverv i partier

  • Leder Valdres AUF 1995-1996
  • Nestleder Oppland AUF 1996-1998, leder 1998-2000
  • Medlem Sentralstyret i Sosialdemokratisk studentforbund 1999-2001
  • Medlem Styret i Oppland A 2001
  • Medlem DNAs landsstyre fra 2002
  • Leder Oppland A fra 2002