Skarbøvik, Elsa

Skarbøvik, Elsa (1948-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som representant
for Vestfold 2001-2005
Ansiennitet:
8 år, 40 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 03.11.1948 i Oslo
  • Datter av lektor Eilif Hynnekleiv (1917-2003) og sykepleier Aud Bjunes (1918-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Vestfold, 1985 - 1989, KrF.
  • Representant nr 5 for Vestfold, 1997 - 2001, KrF.
  • Representant nr 6 for Vestfold, 2001 - 2005, KrF.

Medlemskap i presidentskapet

  • 1997-2001

    1. varapresident, Lagtinget, 08.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    2. varapresident, Lagtinget, 09.10.2001 - 30.09.2005

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 22.03.2000 - 30.09.2001
    Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 22.03.2000 - 30.09.2001
    Medlem, Utenrikskomiteen, 21.10.1997 - 22.03.2000
    Medlem, Den utvidede utenrikskomité, 21.10.1997 - 22.03.2000

    2001-2005

    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005
    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 30.09.2005

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2000 -
    Medlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 04.11.1997 - 11.05.2000
    Medlem, Europautvalget, 04.11.1997 - 30.03.2000

    2001-2005

    Medlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 06.11.2001 - 30.09.2005

Medlemskap i regjering

  • Personlig rådgiver, Utenriksdepartementet, 1989 - 1990

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Folkeskole 1955-1962
  • Kristelig Gymnasium 1962-1967
  • Plymouth High School, USA 1967-1968
  • Oslo lærerhøyskole med norsk grunnfag 1968-1971
  • Kristendom grunnfag, Menighetsfakultetet 1971-1972
  • Sosialpedagogikk, Eik lærerhøyskole 1991
  • Utdanningsledelse, Universitetet i Oslo 2006

Yrke

  • Adjunkt Presterød ungdomsskole 1972-1985, 1988-1989, 1991-1997, 2006-2007
  • Lærer The Norwegian School i Kathmandu, Nepal 1985-1988
  • Undervisningsinspektør Presterød ungdomsskole fra 2007

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Sem kommunestyre 1975-1979, 1979-1983, varaordfører 1983-1985

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Vestfold 1979-1983

Offentlige verv

  • Medlem Helserådet, Sem 1975-1983
  • Lekdommer Byretten, Tønsberg 1979-1997
  • Medlem Fylkesskolestyret, Vestfold 1979-1983
  • Medlem Likestillingsrådet 1982-1985
  • Varamedlem Representantskapet for Norges Bank 1991-1997
  • Medlem Søndre Slagen menighetsråd, Tønsberg 1993-1997
  • Medlem Psykiatrien i Vestfold fra 2006

Tillitsverv i partier

  • Medlem Fylkesstyret i Vestfold KrF 1976-1978, 1992-1994
  • Vararepresentant KrFs sentralstyre 1983-1985, medlem 1989-1991, vararepresentant 1991-1993
  • Medlem Studieforbundet i KrF 1991-1993
  • Leder Vestfold KrF 1994-1998
  • Medlem Internasjonalt utvalg i KrF 1998-2000
  • Medlem Strategiutvalget i KrF 1999-2001

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Alternativ til abort i Norge (AAN) i Vestfold 1992-1995
  • Medlem Gå ut senterets styre 1993-1997
  • Medlem Strømmestiftelsens råd 1995-2003
  • Medlem Protokollkomiteen i Santalmisjonen 1999-2000
  • Medlem Styret for Det teologiske Menighetsfakultet 2002-2006