Elvenes, Hårek

Elvenes, Hårek (1959-)

Parti:
Høyre
Representant
for Akershus 2013-2017
Medlem :
Justiskomiteen
Ansiennitet:
2 år, 7 dager

Gå til bildegalleri

Elvenes, Hårek møter fast for Sanner, Jan Tore.

Biografi

Personalia

  • Født 17.06.1959 i Sortland, Nordland
  • Sønn av trygdesjef Endre Andreas Elvenes (1918-2011) og husmor Hildur Oliva Elvenes (1923-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 3 for Akershus, 2005 - 2009, H.
  • Vararepresentant nr 2 for Akershus, 2009 - 2013, H.
  • Vararepresentant nr 1 for Akershus, 2013 - 2017, H.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 01.10.2005-17.10.2005 for Jan Petersen.
  • Møter fast som representant fra 16.10.2013 for Jan Tore Sanner.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Justiskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 12.11.2013 - 30.09.2017

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Sortland barne- og ungdomsskole 1966-1975
  • Sortland gymnas, reallinja 1975-1978
  • Hærens ingeniørskole 1978-1981
  • Befalskolen for Ingeniørvåpnet 1981
  • Handelshøyskolen BI, siviløkonom 1987-1991
  • Norges Handelshøyskole NHH, MBA 2003-2005

Yrke

  • Befal Ingeniørkompaniet Brig N 1981-1984
  • Arbeidsformann Aker Entreprenør 1984-1985
  • Anleggsleder Aker Entreprenør 1985-1987
  • Kontraktsleder Norwegian Contractors 1991-1995
  • Controller Eeg-Henriksen 1995-1996
  • Controller Veidekke ASA 1996-1999
  • Økonomidirektør Veidekke ASA 1999-2005
  • Bedriftsrådgiver Ellefsen & Nilsen A/S 2005-2007
  • Regionssjef for Forsvarsbygg Nord-Norge 2007-2013

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Bærum kommunestyre 1995-1999
  • Medlem Bærum formannskap 1999-2003, 2003-2007

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Asker og Bærum Brannvesen 2003-2007

Tillitsverv i partier

  • 1. nestleder Bærum Høyre 1998-2000, leder 2000-2004
  • Gruppeleder Bærum Høyres kommunestyregruppe 2003-2007
  • 1. nestleder Akershus Høyre 2004-2011, leder fra 2011

Andre administrative verv

  • Medlem Rådet for Fridtjof Nansens Institutt (FNI) 1999-2011