Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Vestvik, Endre Kristian ( 1894-1956 )

Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som representant for Rogaland 1954-1957
Ansiennitet: 2 år, 103 dager

Vestvik, Endre Kristian har avgått ved døden.

Biografi

Personalia

Født 12.09.1894 i Finnås, Hordaland
Død 29.03.1956
Sønn av maler Martin Vestvik (1863-1939) og Helene Dorthea Vorland (1865-1964)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 1 for Rogaland, 1950 - 1953, KrF.
Representant nr 9 for Rogaland, 1954 - 1957, KrF.

Vararepresentasjoner

Døde 29.03.1956, Peder Ree Pedersen møter som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

1954-57

Medlem, Protokollkomiteen, 22.01.1954 - 29.03.1956
Sekretær, Den hemmelige protokollkomiteen, 11.01.1954 - 29.03.1956

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Bibelskole i Bergen 1917-1918
  • Bibelskole i Oslo 1922-1923

Yrke

  • Fisker og maler 1909-1917
  • Emissær i Sunnhordland, Hardanger og Voss 1918-1933
  • Forpakter i Randaberg, Jæren 1927-1934
  • Emmisær i Ryfylke og Jæren krets av indremisjonen 1934-1954
  • Bureiser med egen gård 1934-1953

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Randaberg herredsstyre 1945-1947, 1955-1956
  • Ordfører Randaberg kommunestyre 1947-1951, 1951-1955

Offentlige verv

  • Domsmann Herredsretten 1945-1952
  • Medlem Helserådsutvalget, Randaberg 1946-1956
  • Medlem Skolestyret, Randaberg 1948-1954
  • Medlem Bygningsrådet, Randaberg 1948-1952
  • Medlem Utskiftingsutvalget, Randaberg 1948-1952
  • Medlem Nord-Jæren interkommunale samarbeidsnemnd 1949-1956
  • Domsmann Lagretten 1952-1956

Tillitsverv i partier

  • Formann Randaberg Kristelig Folkeparti 1947-1951

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Randaberg Indremisjon 1947-1950
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget