Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Skogholt, Einar Olav ( 1947- )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for Hedmark 1997-2001
Ansiennitet: 12 år, 3 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 18.12.1947 i Nord-Odal, Hedmark
Sønn av bygningsarbeider og småbruker Jørgen Skogholt (1889-1970) og husmor Karen Bjerke (1911-1979)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 5 for Hedmark, 1977 - 1981, A.
Vararepresentant nr 6 for Hedmark, 1981 - 1985, A.
Representant nr 8 for Hedmark, 1989 - 1993, A.
Representant nr 7 for Hedmark, 1993 - 1997, A.
Representant nr 2 for Hedmark, 1997 - 2001, A.

Medlemskap i presidentskapet

1997-2001

Varasekretær, Lagtinget, 08.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i stortingskomiteer

1989-93

Varamedlem, Kontrollkomiteen, 25.02.1992 - 30.09.1993
Varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 17.06.1993 - 30.09.1993
Medlem, Sosialkomiteen, 23.10.1989 - 16.10.1990
Medlem, Landbrukskomiteen, 16.10.1990 - 30.09.1993

1993-97

Varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 19.06.1997 - 30.09.1997
Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 22.02.1994 - 30.09.1997
Medlem, Næringskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Medlem, Sosialkomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

1989-93

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.1992 -
Vararepresentant, FNs generalforsamling, 01.01.1990 -

1993-97

Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 04.11.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.1997 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskoleeksamen 1965
  • Handelsskole 1966
  • Videregående skole 1996

Yrke

  • Kontorassistent Nord-Odal kommune 1966-1971
  • Rådmann 1978-1987

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Ordfører Nord-Odal kommunestyre 1972-1975, 1975-1977

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Hedmark 1971-1975, medlem 1988-1989
  • Medlem fylkesråd, Hedmark 1988-1989

Offentlige verv

  • Leder Norges Familieråd, Nord-Odal 1969-1981
  • Leder Byggekomiteen, Nord-Odal 1972-1977, medlem 1978-1987
  • Leder Reguleringsutvalget, Nord-Odal 1972-1987
  • Medlem Likestillingsrådet 1975-1977
  • Nestformann Nærings- og sysselsettingsstyret, Hedmark 1976-1983
  • Formann Styret for Hedmark Sentralsykehus, Elverum 1980-1987
  • Leder Bygningsrådet, Nord-Odal 1980-1983
  • Medlem Styret for INKO-tjenesten i Hedmark 1981-1983

Tillitsverv i partier

  • Leder Nord-Odal Arbeiderparti 1967-1971
  • Nestleder Hedmark Arbeiderparti 1975-1990, leder 1990-1998
  • Medlem Det norske Arbeiderpartis landsstyre 1989-1998

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Nord-Odal Samorg 1968-1971
  • Formann Styret for Glåmdal Samvirkelag 1974-1986
  • Medlem Styret for Hedmark fylkeskrets av Kommunenes Sentralforbund 1976-1987, leder 1988-1991
  • Medlem Representantskapet i Norges Kooperative Landsforening (NKL) 1981-1987
  • Medlem Styret for Kommunenes Sentralforbund 1988-1989

Andre administrative verv

  • Leder Forstanderskapet ved Odal Sparebank 1977-1978
  • Formann Styret for Odal Sparebank 1978-1990
  • Medlem Styret for Hedmark Nærings- og Industriselskap 1978-1984
  • Leder Styret for Nord-Odal Næringsutvikling AS 1984-1987
  • Medlem Styret for Knapper Næringsutvikling AS 1996 (medeier)
  • Leder Nord-Odal Næringsforum AS 1997-2000
  • Leder Styret for Nord-Odal Næringsutviklingssenter AS 1999-2001
  • Leder Styret for Melskog Bedriftsrådgivning AS 1999-2005 (medeier)
  • Leder Styret for Melskog AS 1999-2004 (medeier)
  • Leder Styret for Skogholt Rådgivning AS 2001-2005 (medeier)
  • Leder Styret for Melskog Eiendom AS 2001-2006 (medeier)
  • Leder Styret for Blåklokkeveien AS 2002-2005 (medeier)
  • Leder Styret for Kongsvinger Baker`n AS 2002-2007 (medeier 2005-2007)
  • Leder Styret for Engensgate 1 AS 2003-2006 (medeier)
  • Leder Styret for Haug Jordbruk AS 2005-2007
  • Leder Styret for Høgskolestiftelsen fra 2005
  • Nestleder Styret for Granerud Lakk AS fra 2005 (medeier)
  • Leder Styret for Anne Aamodt AS 2005-2007
  • Leder Styret for Tinghuset AS fra 2006 (medeier)
  • Leder Styret for Kongsvinger Kompetanse- og Næringssenter AS fra 2006
  • Leder Styret for Østerdalsposten AS fra 2006 (medeier)
  • Leder Styret for Skogholt Eiendom og Rådgivning AS fra 2006 (medeier)
  • Medlem Styret for Fjellrypa AS fra 2006
  • Medlem Styret for Ressource AS fra 2007 (medeier)
  • Leder Styret for Knapper Eiendomsinvest AS fra 2007 (medeier)
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget