Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Hansen, Eva Kristin ( 1973- )

Arbeiderpartiet
E-post: eva-kristin.hansen@stortinget.no
Representant for Sør-Trøndelag 2013-2017
Medlem: Energi- og miljøkomiteen
Ansiennitet: 8 år, 206 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 05.03.1973 i Trondheim, Sør-Trøndelag
Datter av drosjesjåfør Rolf Hansen (1946-) og hjelpepleier Brith Øien (1947-2013)

Stortingsperioder

Representant nr 9 for Sør-Trøndelag, 2005 - 2009, A.
Representant nr 7 for Sør-Trøndelag, 2009 - 2013, A.
Representant nr 3 for Sør-Trøndelag, 2013 - 2017, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

2005-2009

Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 20.10.2009 - 30.09.2013
Medlem, Utenriks- og forsvarskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013

2013-2017

Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

2005-2009

Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2008 -

2009-2013

Varamedlem, Stortingets delegasjon til konferansen for overvåking av EUs utenriks-, sikkerhets- og forsvarspolitikk, 29.11.2012 - 30.09.2013
Medlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 22.10.2009 - 30.09.2013
Medlem, Europautvalget, 20.10.2009 - 30.09.2013

2013-2017

Varamedlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 12.11.2013 - 30.09.2017

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Heimdal videregående skole, allmenne fag 1989-1992
  • Grunnfag og mellomfag samfunnskunnskap, NTNU 1993-1994
  • Kulturforståelse og kommunikasjon, NTNU 1996
  • Kommunalkandidatstudiet, HiO 1997-1998

Yrke

  • Sekretær studentvalgkamp i Oslo, Nei til EU 1994
  • Ungdomssekretær i Sør-Trøndelag AUF 1995-1996
  • Organisasjonsmedarbeider i Nei til EU 1997
  • Informasjonsmedarbeider i Norsk Kommuneforbund 1999
  • Informasjonssekretær i NKF 2000
  • Prosjektleder i Rissa kommune 2003-2004
  • Rådgiver i Added Value 2004-2005
  • Organisasjonsmedarbeider i LO 2004
  • Rådgiver i LO 2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Trondheim bystyre 2003-2005

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Sør-Trøndelag 1995-1999

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Trondheim Kino 2004-2005

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret i Sør-Trøndelag AUF 1990-1997
  • Medlem Styret i Trondheim Arbeiderparti 1993-1995, 2003-2005
  • Medlem Sentralstyret i AUF 1996-2002
  • Leder Sør-Trøndelag AUF 1996-1997
  • Medlem DNAs kvinnepolitiske styre 1998-2000
  • Leder AUF 2000-2002
  • Nestleder Sør-Trøndelag Arbeiderparti 2003-2009, leder fra 2009

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Elevrådet ved Heimdal videregående skole 1990-1992
  • Medlem Styret i Studentersamfundet i Trondheim 1995-1996

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Midtnorsk Jazzsenter 2006-2013
 

Tilhører

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget