Bjørdal, Fredric Holen

Bjørdal, Fredric Holen (1990-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Møre og Romsdal 2017-2021
Medlem:
Finanskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 72 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 09.03.1990 i Volda, Møre og Romsdal
  • Sønn av industriarbeider Bjørn P. Bjørdal (1957-) og jordmor Lindis Holen (1960-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 5 for Møre og Romsdal, 2013 - 2017, A.
  • Representant nr 7 for Møre og Romsdal, 2017 - 2021, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Varamedlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Finanskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 24.10.2013 - 30.09.2014
    Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 12.11.2013 - 17.12.2015
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 12.11.2013 - 30.09.2017
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til det parlamentariske partnerskapet Asia-Europa (ASEP), 18.06.2015 - 30.09.2017

    2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 24.10.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Vikemarka skule 1997-2003
  • Ørsta ungdomsskule 2003-2006
  • Musikklinja, Volda videregåande skule 2006-2009
  • Årsstudium i psykologi, NTNU 2010-2011
  • Bachelor i planlegging og administrasjon, Høgskulen i Volda 2011-2013
  • Dykkelederkurs, PADI Divemaster 2012-2013
  • Studier i rettsvitenskap fra 2014

Yrke

  • Støttekontakt, Ørsta kommune 2006-2007
  • Butikkmedarbeidar, MEKK Ørsta 2007-2008
  • Miljøarbeidar, bu- og habiliteringstenesta (Ørsta og Trondheim) 2008-2011
  • Lærarvikar, Ålesund og Ørsta 2009-2011 (div. vikariat i barne- og ungdomstrinnet)
  • Valkamprådgjevar, Møre og Romsdal arbeidarparti 2011-2011
  • Miljøterapeut, Sunnmørsheimen akuttenhet 2011-2013 (BUF-etat, region Midt-Noreg, arbeidsstad Volda)
  • Tilsynsførar, barnevernstenesta i Ørsta 2013-2014

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Ørsta formannskap 2011-2013
  • Medlem Ørsta kommunestyre 2011-2013 (gruppeleiar)

Tillitsverv i partier

  • Styremedlem AUF i Møre og Romsdal 2008-2009, leiar 2009-2010
  • Medlem Møre og Romsdal Arbeidarparti sitt styre og arbeidsutval 2009-2011
  • Landsstyremedlem AUF 2009-2010, sentralstyremedlem 2010-2012

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leiar Ungdomsrådet i Ørsta 2004-2006
  • Leiar Ungdomspanelet i Møre og Romsdal 2006-2008 (medlem frå 2006, leiar frå 2007)