Larsen, Frank Willy

Larsen, Frank Willy (1965-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Buskerud 1997-2001
Ansiennitet:
1 år, 248 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 15.09.1965 i Ringerike, Buskerud
  • Sønn av Willy Larsen (1942-) og Solveig Svendsen (1943-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Buskerud, 1997 - 2001, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 01.10.1997-17.10.1997 for Thorbjørn Jagland.
  • Møtte fast som representant 17.03.2000-30.09.2001 for Thorbjørn Jagland.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Familie-, kultur- og administrasjonskomiteen, 22.03.2000 - 30.09.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Examen artium, Ringerike 1981-1984
  • Grunnkurs fiske og fangst, Farsund 1984-1985
  • Styrmannsskole, Tønsberg 1985-1987
  • Statens Lærerhøgskole i Handel-og Kontorfag 1988-1992
  • LO-skolen 1999
  • Kommunal økonomi og ledelse, Høgskolen i Nord-Trøndelag 2002-2004
  • Master of Public Administration, Cobenhagen Business School fra 2006

Yrke

  • Rådmann, Værøy kommune 2001-2004
  • Kommunalsjef, Halden kommune 2004-2006
  • Rådgiver, Halden kommune fra 2006

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Ringerike formannskap 1995-1999, 1999-2001

Tillitsverv i partier

  • Leder Buskerud AUF 1993-1994
  • Medlem Styret for Buskerud A fra 1995
  • Leder Ringerike A 1995-2000