Gundersen, Gunnar

Gundersen, Gunnar (1956-)

Parti:
Høyre
Representant
for Hedmark 2013-2017
Andre nestleder:
Næringskomiteen
Ansiennitet:
9 år, 201 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Fullmaktskomiteen

Medlem
01.10.2013 - 30.09.2017

Valgkomiteen

Varamedlem
08.10.2013 - 30.09.2017

Næringskomiteen

Andre nestleder
22.10.2013 - 30.09.2017

Europautvalget

Medlem
12.11.2013 - 30.09.2017

Biografi

Personalia

  • Født 21.05.1956 i Åsnes, Hedmark
  • Sønn av skogbruker Tore Syver Gundersen (1928-1979) og ass. oversykepleier/museumsdirektør/distriktsarbeidssjef Anna Sofie Unneberg (1932-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 8 for Hedmark, 2005 - 2009, H.
  • Representant nr 6 for Hedmark, 2009 - 2013, H.
  • Representant nr 3 for Hedmark, 2013 - 2017, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2009 - 30.09.2009
    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 20.06.2013 - 30.09.2013
    Medlem, Finanskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Næringskomiteen, 17.10.2013 - 22.10.2013
    Andre nestleder, Næringskomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2013 - 30.09.2017
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 20.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Stortingets delegasjon til Den Interparlamentariske Union (IPU), 22.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Nestleder, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 12.11.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Europautvalget, 12.11.2013 - 30.09.2017
    Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 12.11.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2005-2009

    Innpisker Lagting, Høyre, 01.10.2005 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Flisa barneskole 1963-1969
  • Åsnes ungdomsskole 1969-1972
  • Åsnes gymnas 1972-1975
  • University of Wisconsin, Madison 1975-1979
  • University of California, Berkeley 1981-1982

Yrke

  • Forskningsass. ved Institutt for skogøkonomi, NLH 1982-1985
  • Rådgiver i Vinger Sparebank 1985-1986
  • Selvstendig næringsdrivende fra 1985
  • Direktør i Vinger Invest as 1986-1987
  • Adm.dir. i Rena Emballasje (Kappa, Rena) 1993-1997
  • Adm.dir. i Åsnes Næringshage 2004-2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Åsnes kommunestyre 1999-2003
  • Varamedlem Åsnes formannskap 2003-2007

Offentlige verv

  • Leder Gla' i Glåmdal 2002-2005

Tillitsverv i partier

  • Medlem Sentralstyret i Høyre 2004-2005
  • Leder Hedmark Høyre 2004-2005

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret i Hedmark idrettskrets 1991-2005
  • Leder Styret i Flisa IL 1997-2004

Andre administrative verv

  • Leder Styret for Losby Bruk 1989
  • Leder Styret for Norskog 1990-1994
  • Medlem Styret for Nortømmer 1999
  • Leder Styret for Skogbrand fra 2000
  • Leder Styret for Åsnes Aktivitetssenter 2001-2006
  • Leder Styret for Glåmdalsvekst fra 2002
  • Leder Styret for TreTorget 2002-2005
  • Medlem Styret for Fritzø Skoger ANS 2005-2010