Breimo, Gunnar

Breimo, Gunnar (1939-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Nordland 1997-2001
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 23.05.1939 i Alstahaug, Nordland
  • Sønn av gårdbruker Anders Breimo (1900-1951) og husmor Solveig Nilssen (1908-2002)

Stortingsperioder

  • Representant nr 1 for Nordland, 1993 - 1997, A.
  • Representant nr 2 for Nordland, 1997 - 2001, A.

Medlemskap i presidentskapet

  • 1997-2001

    1. varapresident, Stortinget, 08.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1993-97

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

    1997-2001

    Medlem, Familie-, kultur- og administrasjonskomiteen, 21.10.1997 - 22.03.2000
    Medlem, Næringskomiteen, 22.03.2000 - 30.09.2001

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 1993-97

    Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 14.12.1993 - 30.09.1997

    1997-2001

    Medlem, Styret for "Mindegaven til Norge 1914 fra det norske utflytterfolk i Nord-Amerika", 15.12.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

  • 1993-97

    Varamedlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 04.11.1993 - 30.09.1997

    1997-2001

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 28.10.1997 - 30.03.2000
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 30.03.2000 - 30.09.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskoleeksamen 1956
  • Handelsskole 1960
  • Diverse kurs i kommunal virksomhet 1967-1983
  • NKI-skolen (oppmålingstekniker) 1969-1970

Yrke

  • Kontorassistent, Sandnessjøen kommune 1956-1965
  • Sekretær, Førde ligningskontor 1965-1966
  • Ingeniør Fræna kommune 1967-1973
  • Avdelingsleder Bodø kommune 1973-1975
  • Saksbehandler/avdelingsleder Alstahaug kommune 1975-1983
  • Spesialkonsulent Alstahaug kommune 2001-2004

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Alstahaug kommunestyre 1979-1983, ordfører 1983-1987, 1987-1991, 1991-1993
  • Medlem Alstahaug formannskap 2003-2007

Offentlige verv

  • Medlem Kulturstyret 1979-1983
  • Medlem Styret for Regionrådet for Ytre Helgeland 1986-1993

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Alstahaug Arbeiderparti 1984-1993

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Sandnessjøen Idrettslag 1964-1965, 1976-1978
  • Medlem Styret for Losje Skjærgaarden av International Organization of Good Templars (IOGT) fra 1980
  • Medlem Styret i Alstahaug avdeling av Norsk-Jugoslavisk Samband 1985-1990
  • Medlem Landsstyret for Norsk-Jugoslavisk Samband 1996-2006

Andre administrative verv

  • Leder Styret for KF Petter Dass Eiendom 2005-2007