Jacobsen, Georg Johan

Jacobsen, Georg Johan (1929-2011)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Hordaland 1977-1981
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Jacobsen, Georg Johan har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 29.07.1929 i Bergen, Hordaland
  • Død 24.04.2011
  • Sønn av malersvenn Andreas Jacobsen og Hjørdis Johnstad

Stortingsperioder

  • Representant nr 12 for Hordaland, 1973 - 1977, A.
  • Representant nr 15 for Hordaland, 1977 - 1981, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1973-77

    Medlem, Sjøfarts- og fiskerikomiteen, 18.10.1973 - 30.09.1977

    1977-81

    Medlem, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 18.10.1977 - 30.09.1981

Medlemskap i delegasjoner

  • 1977-81

    Vararepresentant, FNs generalforsamling, 1977 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskoleeksamen 1947
  • Handelsskoleeksamen 1948

Yrke

  • Sjømann 1948-1950
  • Ekspeditør ved Leiebilkontoret, Bergen 1951-1962
  • Abonnementssjef i Bergen Arbeiderblad 1962-1968
  • Ansatt i Bergen kommune fra 1968

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Bergen bystyre 1959-1963
  • Medlem Bergen formannskap 1967-1971

Offentlige verv

  • Medlem Sporveisstyret, Bergen fra 1965
  • Formann Boligrådet, Bergen 1969-1971
  • Varamedlem Husbankens avdelingsstyre i Bergen fra 1970
  • Medlem Rådet for Den Norske Stats Husbank fra 1970
  • Varaformann Bergens tomteselskap fra 1971
  • Medlem Styret for Bro- og Tunnelselskapet fra 1971
  • Medlem Ombudsmannsnemnda for Forsvaret og Ombudsmannsnemnda for sivile tjenestepliktige 1982-1993

Tillitsverv i partier

  • Formann Bergen AUL 1951-1958
  • Viseformann og kasserer Bergen DNA 1961-1974