Fatland, Gunnar

Fatland, Gunnar (1946-)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som representant for
Rogaland 1993-1997
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 09.11.1946 i Kvinnherad, Hordaland
  • Sønn av bygningsarbeider Gustav Fatland (1913-2000) og husmor Olga Hatlevik (1913-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 10 for Rogaland, 1985 - 1989, H.
  • Representant nr 2 for Rogaland, 1989 - 1993, H.
  • Representant nr 3 for Rogaland, 1993 - 1997, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1985-89

    Medlem, Energi- og industrikomiteen, 23.10.1985 - 21.10.1987
    Medlem, Forbruker- og administrasjonskomiteen, 21.10.1987 - 29.01.1988
    Medlem, Energi- og industrikomiteen, 29.01.1988 - 30.09.1989

    1989-93

    Sekretær, Energi- og industrikomiteen, 23.10.1989 - 21.11.1990
    Medlem, Energi- og industrikomiteen, 21.11.1990 - 30.09.1993

    1993-97

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 1993-97

    Medlem, Arbeidsgruppe for å vurdere stortingsrepresentantenes godtgjørelsesordninger, 25.01.1996 - 04.06.1996

Medlemskap i delegasjoner

  • 1993-97

    Delegat, FNs generalforsamling, 1996 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskoleeksamen 1964
  • Handelskole 1967
  • En rekke kurs i bankvesen og arbeidsledelse 1969-1979
  • Bankøkonomisk eksamen 1975
  • 1. avd. juridikum 1977

Yrke

  • Bankassistent i Skånevik 1964-1965
  • Bankassistent i Strand 1965-1972
  • Kontorsjef i Strand 1973-1975
  • Opplærings- og markedsføringskonsulent for sparebankene i Rogaland 1975-1977
  • Banksjef Rogalandsbanken i Jørpeland 1977-1985
  • Regionbanksjef i SR-bank 1997-2002 (tilsatt i 1995, tiltrådt i 1997)
  • Banksjef offentlig sektor SR-bank 2002-2006

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Ordfører Strand kommunestyre 1979-1983
  • Medlem Strand formannskap 1983-1987

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Rogaland 1983-1987

Offentlige verv

  • Medlem en rekke kommunale ad hoc-utvalg 1980-1985
  • Medlem Regionplanrådet for Ryfylket 1980-1983
  • Medlem Arbeids- og tiltaksnemnda, Stavanger og omland 1980-1984
  • Medlem Styret for Rogaland næringsråd 1981-1986
  • Medlem Administrasjonsutvalget, Strand 1984-1985
  • Medlem Energiutvalget, Rogaland 1984-1986
  • Meddommer Tingretten, Ryfylke fra 1987
  • Medlem Styret for Stavanger Symfoniorkester fra 2000
  • Varamedlem Bedriftsforsamlingen Rogaland Teater fra 2000

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Strand Høyre 1978-1995
  • Varamedlem Rogaland Høyres fylkesstyre 1980-1985, medlem 1985-1997

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann friidrettsgruppen, Midtbygdens Idrettslag 1967-1977
  • Formann Styret i Midtbygdens Idrettslag 1967-1979
  • Medlem Styret i Rogaland skøytekrets 1970-1975
  • Formann skøytegruppen, Midtbygdens Idrettslag 1977-1979

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Allservice 1980-1985 (vernet bedrift i Stavanger)
  • Medlem Styret for Rogaland fylkesvaskeri A/S 1981-1988