Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Halvorsen, Gunnar ( 1945-2006 )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for Aust-Agder 2001-2005
Ansiennitet: 12 år, 90 dager

Halvorsen, Gunnar har avgått ved døden.
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 24.07.1945 i Arendal, Aust-Agder
Død 06.03.2006
Sønn av baker Karsten Halvorsen (1905-1980) og husmor Ingeborg Sigridnes (1913-)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 1 for Aust-Agder, 1985 - 1989, A.
Vararepresentant nr 2 for Aust-Agder, 1989 - 1993, A.
Representant nr 3 for Aust-Agder, 1993 - 1997, A.
Representant nr 1 for Aust-Agder, 1997 - 2001, A.
Representant nr 3 for Aust-Agder, 2001 - 2005, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

1993-97

Medlem, Næringskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 22.03.2000 - 30.09.2001
Medlem, Forsvarskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 14.11.1997

2001-2005

Medlem, Forsvarskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

Medlemskap i delegasjoner

1993-97

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.1994 -
Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 25.10.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 30.03.2000 - 30.09.2001
Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 28.10.1997 - 30.03.2000

2001-2005

Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 16.11.2001 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Risør yrkesskole (elektrolinjen) 1962
  • Arendal maskinistskole (elektrolinjen) 1964
  • Sørlandets tekniske fagskole, Grimstad 1966
  • Arendal yrkesskole (halvårlig handel og kontor) 1970

Fagbrev

  • Fagbrev som elektromontør, gruppe L 1968

Yrke

  • Elektroinstallatør med eget firma fra 1972
  • Kaptein/områdesjef Heimevernet 1985-1994

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Åmli kommunestyre 1967-1971, 1971-1975, 1975-1979, ordfører 1979-1983

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Aust-Agder 1975-1979, 1979-1983, 1983-1987, 1987-1991, 1991-1993

Offentlige verv

  • Leder Bygningsrådet, Åmli 1971-1975
  • Leder Kulturstyret, Åmli 1975-1979
  • Leder Nærings- og sysselsettingsstyret, Aust-Agder 1985-1991
  • Leder Undervisningsstyret 1991-1993
  • Varamedlem Ombudsmannsnemnda for Forsvaret og Ombudsmannsnemnda for sivile vernepliktige 2006

Tillitsverv i partier

  • Leder Åmli Arbeiderparti 1980-1990, fra 1999
  • Nestleder Aust-Agder Arbeiderparti 1988-1992

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Skytterlaget 1970-1979
  • Leder Idrettslaget i Åmli 1978-1980

Andre administrative verv

  • Ordfører Representantskapet for Aust-Agder Kraftverk 1987-1995
  • Formann Styret for Aust-Agder Næringsselskap A/S fra 1988
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget