Kristoffersen, Gerd Janne

Kristoffersen, Gerd Janne (1952-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Nord-Trøndelag 2009-2013
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 18.11.1952 i Verdal, Nord-Trøndelag
  • Datter av murer Oddmund Hermann Kristoffersen (1913-1983) og butikkmedarbeider Oline Vangstad (1919-1998)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Nord-Trøndelag, 2001 - 2005, A.
  • Representant nr 2 for Nord-Trøndelag, 2005 - 2009, A.
  • Representant nr 1 for Nord-Trøndelag, 2009 - 2013, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 19.10.2005 - 06.03.2008
    Første nestleder, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 06.03.2008 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Finanskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 20.06.2013 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Medlem, Stortingets delegasjon til Den vesteuropeiske unions (VEUs) parlamentariske forsamling, 10.11.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 22.10.2009 - 30.09.2011
    Delegat, FNs generalforsamling, 2011 -
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 27.10.2011 - 30.09.2012

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2005-2009

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 27.02.2008 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Innherred Sykepleierhøgskole 1971-1974
  • Videreutdanning i anestesisykepleie, RiT 1974-1975
  • Praktisk/pedagogisk seminar, Høgskolen i Levanger 1984
  • Ex.phil., NTNU 1987
  • Grunnfag ledelse og personalarbeid, Høgskolen i Levanger 1988-1989
  • Mellomfag strategi og organisasjonsutvikling, HiNT 1997

Yrke

  • Offentlig godkjent sykepleier, Innherred Sykehus 1974
  • Spesialelev anestesi/anestesisykepleier, Innherred Sykehus 1974-1978
  • Faglærer, senere avd.sykepleier anestesi, Innherred Sykehus 1978-1986
  • Avd.sykepleier ved Verdal Sykeheim 1987-1988
  • Ass.oversykepleier anestesi, Innherred Sykehus 1988-1990
  • Ass.sjefsykepleier/prosjektleder, Innherred Sykehus 1990-1994
  • Avd.oversykepleier akuttmedisinsk avd., Innherred Sykehus 1994-1999

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Verdal formannskap 1991-1995
  • Ordfører Verdal kommunestyre 1999-2003, 2003-2005

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Nord-Trøndelag 1995-1999

Offentlige verv

  • Domsmann Herredsretten, Stjør- og Verdal fra 1975
  • Nestleder Styret for Nord-Trøndelag Elektrisitetsverk, Steinkjer 1998-2000
  • Medlem Rådet for Lierne/Skjækerfjella Nasjonalpark 1999-2005
  • Medlem Generalforsamlingen for Kommunal Landspensjonskasse 1999-2005
  • Medlem Frostating Regionråd 1999-2005
  • Medlem Representantskapet for IKA Trøndelag 1999-2005
  • Medlem Representantskapet for Innherred Renovasjon 1999-2005
  • Medlem Levanger og Verdal Havneråd 1999-2003
  • Medlem Styret for Søndre Innherred Næringsmiddelkontroll 1999-2004
  • Medlem Styret for Verdal Vekst A/S 2002-2005
  • Medlem Styret for Kommunenes Sentralforbund, Nord-Trøndelag 2003-2005
  • Medlem Landsstyret for Kommunenes Sentralforbund 2003-2005
  • Medlem Representantskapet for Kommunal Landspensjonskasse 2004-2005
  • Ordfører Samkommunestyret, Levanger/Verdal 2004-2005
  • Leder Styringsgruppe for Tindved Kulturhage 2004-2005
  • Medlem Styret for Innherred Vekst A/S 2005
  • Varamedlem Styret for Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet fra 2013

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret i Verdal A 1997-2005
  • Nestleder Nord-Trøndelag A 1997-1999, leder 2008-2012
  • Medlem DNAs landsstyre 1997-1999, 2008-2012

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Leiv Eriksson A/S 2004-2005