Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Gjul, Gunn Karin ( 1967- )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for Sør-Trøndelag 2009-2013
Ansiennitet: 20 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 26.07.1967 i Stavanger, Rogaland
Datter av kaptein Ivar Gjul (1938-) og gårdbruker Karen Ragnhild Moen (1941-)

Stortingsperioder

Representant nr 8 for Sør-Trøndelag, 1993 - 1997, A.
Representant nr 6 for Sør-Trøndelag, 1997 - 2001, A.
Representant nr 8 for Sør-Trøndelag, 2001 - 2005, A.
Representant nr 2 for Sør-Trøndelag, 2005 - 2009, A.
Representant nr 3 for Sør-Trøndelag, 2009 - 2013, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

1993-97

Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

2001-2005

Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 22.10.2001 - 30.09.2005
Første nestleder, Justiskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005
Medlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Første nestleder, Familie- og kulturkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Leder, Familie- og kulturkomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

1997-2001

Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.1998 -
Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 04.11.1997 - 30.09.2001
Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 28.10.1997 - 30.09.2001

2001-2005

Medlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 06.11.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Medlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 10.11.2005 - 30.09.2009
Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 20.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i gruppestyrer

2001-2005

Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 19.10.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 18.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 08.10.2009 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Eksamen videregående skole 1986
  • Juridicum 1. avdeling 1988
  • Juridicum 2. avdeling 1990
  • Juridicum 3. avdeling 1992
  • Juridicum 4. avdeling 1999
  • Juridicum 5. avdeling 2001

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Midt-norsk miljøpris 1999

Verv

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Sør-Trøndelag 1987-1991, 1991-1993

Offentlige verv

  • Medlem Skoleutvalget ved Fosen videregående skole 1984-1985
  • Varamedlem Fylkesskattenemnda, Sør-Trøndelag 1988-1991, medlem 1992-1993
  • Medlem Likestillingsutvalget, Sør-Trøndelag 1988-1991
  • Varamedlem Fylkesskolestyret, Sør-Trøndelag 1988-1989, medlem 1990-1991
  • Medlem Hovedutvalget for undervisning 1992-1993
  • Medlem Utvalget for menneskerettigheter 1994-1995
  • Medlem Stortingets ansvarskommisjon fra 2013
  • Medlem Riksrevisjonen fra 2014

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Sør-Trøndelag A 1987-1988, 1999-2004
  • Nestleder Sør-Trøndelag AUF 1987-1990, leder 1990-1991
  • Medlem AUFs landsstyre 1987-1991
  • Medlem "Internasjonal gruppe" i A 1994
  • Leder Ørland A 1996-1997, nestleder 1997-1999
  • Leder Kvinnepolitisk styre, Sør-Trøndelag A 1999-2004

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Ørland/Bjugn AOF-forening 1983-1984
  • Medlem Styret i "Kvinner viser vei" 1997-1999
  • Medlem Styret for Friluftsrådenes Landsforening 2001-2003
  • Medlem Styret i Regnskogfondet fra 2004

Litteratur

Gjul, Gunn Karin: Fra røde faner til grønne slagord, i Sosialdemokrati 2000, DNA Oslo 2000
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget