Kvassheim, Gunnar

Kvassheim, Gunnar (1953-)

Parti:
Venstre
Sist innvalgt som representant for
Rogaland 2005-2009
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 14.06.1953 i Eigersund, Rogaland
  • Sønn av installatør Bertrand Kvassheim (1922-1997) og butikkmedarbeider/husmor Grethe Irene Midbrød (1926-1988)

Stortingsperioder

  • Representant nr 11 for Rogaland, 1997 - 2001, V.
  • Representant nr 9 for Rogaland, 2005 - 2009, V.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Arbeidsordningskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

    2005-2009

    Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 19.10.2005
    Leder, Energi- og miljøkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
    Varamedlem, Valgkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 28.10.1997 - 30.09.2001
    Varamedlem, Europautvalget, 04.11.1997 - 30.09.2001

    2005-2009

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2007 -

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1997-2001

    Leder gruppestyret, Venstre, 17.10.1997 - 17.03.2000
    Nestleder gruppestyret, Venstre, 17.03.2000 - 30.09.2001

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Statsministerens kontor, 19.10.2001 - 30.09.2005

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Høyskolekandidat i samfunnsfag, Rogaland Distriktshøyskole 1975

Yrke

  • Journalist 1976-1986
  • Redaktør 1986-1997

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Eigersund kommunestyre 1975-1979, 1979-1983

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Rogaland 1979-1983, 1983-1987

Offentlige verv

  • Varamedlem Fylkesskolestyret, Rogaland 1975-1979

Tillitsverv i partier

  • Nestleder Venstre 1996-2001
  • Medlem Venstres sentralstyre fra 2001
  • Leder Eigersund Venstre fra 2004

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem/leder Egersund Idrettsklubbs hovedstyre/friidrettsavdeling fra 1969
  • Æresmedlem Egersund Idrettsklubb

Litteratur

  • Egersund Idrettsklubbs historie, Egersund 1994