Hoem, Gottfred

Hoem, Gottfred (1900-1979)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Kjøpstedene i Møre og Romsdal fylke (Kristiansund, Molde, Ålesund) 1945-1949
Ansiennitet:
3 år, 260 dager

Gå til bildegalleri

Hoem, Gottfred har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 12.10.1900 i Fræna, Møre og Romsdal
  • Død 17.11.1979

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Kjøpstedene i Møre og Romsdal fylke (Kristiansund, Molde, Ålesund), 1945 - 1949, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 04.12.1945-28.06.1948 for Kaare Fostervoll.
  • Møtte fast som representant 20.12.1948-10.01.1950 for Ulrik Olsen.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1945-49

    Medlem, Post-, telegraf- og kystfartskomiteen, 13.12.1945 - 28.06.1948
    Medlem, Kommunalkomiteen, 11.01.1949 - 10.01.1950

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Wangs handelsskole 1917

Yrke

  • Ansatt i firmaene Ibsen & Co. og Kildal & Co., Molde 1915-1920
  • Ansatt i Mørefylkenes ruteselskap 1920-1931
  • Underfoged og branntakstbestyrer i Molde 1931-1941
  • Transportsjef i Møre og Romsdal 1941-1946
  • Direktør i Norges Rutebileieres forbund 1946-1968

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Kongens fortjenstmedalje i gull 1968

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Molde formannskap 1928-1930, 1931-1934, 1934-1936
  • Varaordfører Molde kommunestyre 1931-1931, 1937-1937

Offentlige verv

  • Medlem Havnestyret, Molde 1929-1941
  • Medlem Overligningsnemnda, Molde 1929-1941
  • Formann Fylkesarbeidsnemnda, Møre og Romsdal 1945-1946
  • Formann Kystfartskomiteen av 1946 fra 1946

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret i Landslaget for reiselivet 1952-1968

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Romsdal kjølelager A/S 1935-1940