Eker, Gunvor Katharina

Eker, Gunvor Katharina (1906-1980)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant
for Vestfold 1965-1969
Ansiennitet:
11 år, 153 dager

Gå til bildegalleri

Eker, Gunvor Katharina har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 15.08.1906 i Marker, Østfold
  • Død 22.07.1980
  • Datter av smed Lars Knutsen Gudbrandsgaard og Hanna Marie Fjeld

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Vestfold, 1958 - 1961, A.
  • Representant nr 6 for Vestfold, 1961 - 1965, A.
  • Representant nr 5 for Vestfold, 1965 - 1969, A.

Vararepresentasjoner

  • Rykket opp som representant 01.05.1958 etter Oscar Fredrik Torps død.

Medlemskap i presidentskapet

  • 1965-69

    Varasekretær, Odelstinget, 08.10.1965 - 30.09.1969

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1958-61

    Medlem, Protokollkomiteen, 05.05.1960 - 30.09.1961
    Medlem, Justiskomiteen, 14.05.1958 - 05.05.1960

    1961-65

    Medlem, Protokollkomiteen, 13.10.1961 - 30.09.1965
    Medlem, Den hemmelige protokollkomiteen, 01.10.1961 - 30.09.1965

    1965-69

    Varamedlem, Valgkomiteen, 25.10.1967 - 30.09.1969
    Sekretær, Protokollkomiteen, 15.10.1965 - 30.09.1969
    Sekretær, Den hemmelige protokollkomiteen, 01.10.1965 - 09.02.1967

Medlemskap i delegasjoner

  • 1965-69

    Medlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 1966 - 1968
    Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 01.10.1965 - 30.09.1969

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Kurs i stenografi og språk
  • Stipendiereise til Sverige
  • Oslo kommunale husmorskole 1921-1922
  • Statens håndverk- og kunstindustriskole 1922-1925

Yrke

  • Senere vikar og timelærer i den høyere skole
  • Først hushjelp og kontordame
  • Timelærer ved Larvik høgre almenskole 1945-1947, 1957-1958

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Larvik bystyre 1955-1959

Offentlige verv

  • Medlem Skolestyret, Larvik fra 1947
  • Medlem Regjeringsoppnevnt av tilsynskomiteen for Bjørnebekk kursted fra 1960
  • Medlem Barnevernsnemnda, Larvik
  • Medlem Styret for Larvik folkebibliotek

Tillitsverv i partier

  • Nestformann Vestfold Arbeiderpartis kvinneutvalg 1946-1950
  • Formann Larvik arbeiderpartis kvinneforening 1956-1958
  • Studieleder og medlem Studienemnda i Vestfold arbeiderparti

Tillitsverv i organisasjoner

  • Sekretær Norsk folkehjelps husmorferieutvalg for Vestfold 1946-1952
  • Tillitsverv I.O.G.T.