Johnsen, Gunnar

Johnsen, Gunnar (1924-2001)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som representant for
Buskerud 1973-1977
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Johnsen, Gunnar har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 28.05.1924 i Oslo
  • Død 10.02.2001
  • Sønn av havarisjef Trygve Johnsen (1898-1965) og Bergljot Johannessen (1900-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 7 for Buskerud, 1973 - 1977, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1973-77

    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.1973 - 30.09.1977
    Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 18.10.1973 - 30.09.1977
    Medlem, Forsvarskomiteen, 18.10.1973 - 30.09.1977

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Student 1944
  • Filologiske studier ved Universitetet i Oslo 1946-1949

Yrke

  • Journalist i Sandefjords Blad 1949-1954
  • Journalist i Drammens Tidende & Buskeruds Blad 1954-1961
  • Politisk redaktør i Drammens Tidende & Buskeruds Blad 1961-1977
  • Sjefredaktør i Drammens Tidende & Buskeruds Blad 1977-1992

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Drammen bystyre 1959-1963

Offentlige verv

  • Medlem Skolestyret, Drammen 1960-1972
  • Medlem Fylkesskolestyret, Buskerud 1964-1975
  • Medlem Idrettsnemnda, Buskerud 1964-1975

Tillitsverv i partier

  • Medlem Høyres landsstyre og sentralstyre 1968-1978
  • Formann Buskerud Høyre 1970-1978

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Vestfold Journalistklubb 1952-1954
  • Formann Drammens Journalistklubb 1957-1959
  • Varamedlem Pressens faglige utvalg fra 1962
  • Formann Den konservative presses forening 1968-1973