Johannessen, Guri

Johannessen, Guri (1911-1972)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Buskerud 1969-1973
Ansiennitet:
14 år, 305 dager

Gå til bildegalleri

Johannessen, Guri har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 02.11.1911 i Hol, Buskerud
  • Død 11.11.1972
  • Datter av lærer Knut Fossgard (1876-) og Liv Hammersbøen (1877-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 4 for Buskerud, 1958 - 1961, A.
  • Representant nr 4 for Buskerud, 1961 - 1965, A.
  • Representant nr 4 for Buskerud, 1965 - 1969, A.
  • Representant nr 4 for Buskerud, 1969 - 1973, A.

Vararepresentasjoner

  • Fra 11.11.1972, Egil Solin Ranheim møter som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1958-61

    Medlem, Kirke- og undervisningskomiteen, 27.01.1958 - 05.05.1960
    Medlem, Sosialkomiteen, 05.05.1960 - 30.09.1961

    1961-65

    Medlem, Sosialkomiteen, 13.10.1961 - 30.09.1965

    1965-69

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1965 - 30.09.1969
    Sekretær, Sosialkomiteen, 15.10.1965 - 30.09.1969

    1969-73

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1969 - 11.11.1972
    Medlem, Landbrukskomiteen, 14.10.1969 - 11.11.1972

Medlemskap i delegasjoner

  • 1961-65

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 1962 - 1962

    1965-69

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 1965 - 1965

    1969-73

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 1969 - 1969
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 1972 -

Utdanning og yrkeserfaring

Yrke

  • Husarbeid
  • Servering, overtok kaffistove 1930
  • Husmor fra 1935

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Hol kommunestyre 1951-1955, 1955-1957
  • Medlem Hol formannskap 1957-1959

Offentlige verv

  • Medlem Skolekjøkkennemnda, Hol 1948-1951, formann 1951-1957
  • Medlem Edruskapsnemnda, Hol 1953-1955
  • Medlem Byggenemnda for sentralskole, Hol 1954-1956
  • Varamedlem Styret for Statens edruskapsdirektorat 1954-1972
  • Medlem Styret for Lien jordbruks- og husmorskole 1955-1959
  • Medlem Byggenemnda for gamleheim, Hol 1955-1957
  • Medlem Trygdenemnda, Hol 1955-1959
  • Medlem Samordningsnemnda, Hol 1958-1959
  • Medlem Styret for Hallingdal folkehøgskule 1959-1972

Tillitsverv i partier

  • Formann Hol Arbeiderpartis kvinneutvalg 1952-1954
  • Formann Lien arbeiderkvinnegruppe 1952-1954
  • Medlem Styret for Hol arbeiderparti 1956-1958
  • Medlem Styret for Buskerud Arbeiderparti 1963-1969
  • Formann Hol Arbeiderparti 1963-1964
  • Formann Buskerud Arbeiderpartis kvinneutvalg 1963-1969
  • Medlem Det norske Arbeiderpartis landsstyre 1963-1972