Olsen, Gunn

Olsen, Gunn (1952-2013)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Telemark 2009-2013
Ansiennitet:
16 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Olsen, Gunn har avgått ved døden.

Biografi

Personalia

  • Født 18.09.1952 i Kragerø, Telemark
  • Død 27.12.2013
  • Datter av mekaniker Kjell Kristoffersen (1931-) og husmor Gunda Bjørnsen (1931-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Telemark, 1985 - 1989, A.
  • Vararepresentant nr 4 for Telemark, 1989 - 1993, A.
  • Representant nr 2 for Telemark, 1997 - 2001, A.
  • Representant nr 5 for Telemark, 2001 - 2005, A.
  • Representant nr 3 for Telemark, 2005 - 2009, A.
  • Representant nr 3 for Telemark, 2009 - 2013, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Samferdselskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

    2001-2005

    Medlem, Sosialkomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 20.10.2005 - 30.09.2009
    Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 18.12.2006 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 22.10.2009 - 30.09.2011

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2005-2009

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 18.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 08.10.2009 - 30.09.2011

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Diverse aftenskolekurs og korrespondansekurs
  • Kragerø Handelsskole 1969

Yrke

  • Kontorfullmektig Telemark Arbeiderblad 1969-1990

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Kragerø formannskap 1979-1983

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Telemark 1983-1987, fylkesvaraordfører 1990-1991, 1991-1995
  • Medlem fylkesutvalg, Telemark 1987-1990, 1995-1999

Offentlige verv

  • Varamedlem Forstanderskapet ved Sannidal og Skåtøy Sparebank 1978-1981, 1984-1987
  • Varamedlem Husnemnda, Kragerø 1980-1987
  • Medlem Gatenavnkomiteen, Kragerø 1981-1987
  • Medlem Nærings- og sysselsettingsstyret 1983-1987
  • Varamedlem Valgnemnda, Kragerø 1984-1987
  • Varaformann Styret for Kragerø Elektrisitetsverk 1984-1987 (kommunens representant)
  • Medlem Barnehagestyret 1984-1987
  • Medlem Administrasjonsutvalget 1984-1987
  • Medlem Lønnsforhandlingsutvalget, Kragerø fra 1985
  • Varamedlem Kulturstyret, Kragerø 1985-1987
  • Medlem Helse- og sosialutvalget 1987-1999
  • Varamedlem Det regionale høgskolestyret for Telemark, 1988-1990, medlem 1991-1994
  • Leder Administrasjons- og likestillingsutvalget 1990-1991
  • Medlem Rådet for Norges vassdrags- og energiverk, 1991-1994
  • Nestleder Styret for Kragerø Kombinerte Helseinstitusjon KKH 1991-1995
  • Leder Barnevernsinstitusjonene, Telemark 1991-1995

Tillitsverv i partier

  • Leder Kragerø Arbeidsungdomslag 1970-1974
  • Leder Kragerø Telemark A 1979-1983
  • Medlem Styret for Telemark A fra 1982
  • Nestleder Telemark A 1986-1998, leder fra 1998
  • Medlem DNAs landsstyre fra 1991

Tillitsverv i organisasjoner

  • Diverse verv Kommunenes Sentralforbund Telemark