Olsen-Hagen, Gunn Vigdis

Olsen-Hagen, Gunn Vigdis (1946-1989)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Rogaland 1989-1993
Ansiennitet:
12 år, 91 dager

Gå til bildegalleri

Olsen-Hagen, Gunn Vigdis har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 14.08.1946 i Sandnes, Rogaland
  • Død 30.12.1989
  • Datter av mekaniker Levard Olsen-Hagen og butikkansatt/spinneriarbeider Ellen Berheim

Stortingsperioder

  • Representant nr 7 for Rogaland, 1977 - 1981, A.
  • Representant nr 5 for Rogaland, 1981 - 1985, A.
  • Representant nr 5 for Rogaland, 1985 - 1989, A.
  • Representant nr 5 for Rogaland, 1989 - 1993, A.

Vararepresentasjoner

  • Fra 30.12.1989, Kari Helliesen møter som representant.

Medlemskap i presidentskapet

  • 1989-93

    2. varapresident, Stortinget, 10.10.1989 - 23.10.1989

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1977-81

    Medlem, Justiskomiteen, 18.10.1977 - 24.01.1978
    Sekretær, Justiskomiteen, 24.01.1978 - 13.02.1981
    Nestformann, Justiskomiteen, 13.02.1981 - 30.09.1981

    1981-85

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1981 - 30.09.1985
    Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 21.10.1981 - 30.09.1985
    Formann, Sosialkomiteen, 21.10.1981 - 30.09.1985
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 12.06.1985 - 30.09.1985

    1985-89

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.1985 - 30.09.1989
    Leder, Sosialkomiteen, 23.10.1985 - 30.09.1989
    Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 23.10.1985 - 15.05.1986
    Medlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 15.05.1986 - 30.09.1989
    Nestleder, Den forberedende fullmaktskomité, 19.06.1989 - 29.09.1989

    1989-93

    Leder, Fullmaktskomiteen, 01.10.1989 - 30.12.1989
    Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.1989 - 30.12.1989
    Medlem, Sosialkomiteen, 23.10.1989 - 30.12.1989

Medlemskap i delegasjoner

  • 1977-81

    Vararepresentant, FNs generalforsamling, 1979 -

    1985-89

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 19.05.1989 - 30.09.1989

    1989-93

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 07.11.1989 - 30.12.1989

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1985-89

    Varamedlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 09.05.1986 - 30.09.1989

    1989-93

    Varamedlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 01.10.1989 - 30.12.1989

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Diverse politiske og faglige kurs
  • LOs folkehøyskole 1965
  • Student (privatist) 1969

Yrke

  • Arbeidet i Rogalands Avis-redaksjon, annonseavdeling og abonnementsavdeling 1969-1975
  • Abonnementssjef i Rogalands Avis 1975-1977 (permisjon fra 1977)

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Sandnes bystyre 1971-1975
  • Medlem Sandnes formannskap 1975-1979

Offentlige verv

  • Varamedlem en rekke kommunale nemnder, Sandnes 1968-1971
  • Varamedlem Styret for daginstitusjoner 1972-1975
  • Medlem Kringkastingsrådet 1973-1977
  • Medlem Styret for Rogaland Teater 1975-1979
  • Varamedlem Høle menighetsråd fra 1976
  • Medlem Nyhus-utvalget. Utvalg til å utrede finansieringsordninger og oppgave- og ansvarsfordeling i helsetjenesten utenfor institusjon og i sosialtjenesten 1978
  • Medlem Dagspresseutvalget av 1980 fra 1980
  • Medlem Befolkningsutvalget 1981-1984
  • Varamedlem Barnevernsnemnda
  • Medlem Kulturutvalget
  • Medlem Valgnemnda

Tillitsverv i partier

  • Medlem, sekretær og kasserer Styret for Sandnes og Høyland AUF 1961-1964
  • Formann Sandnes AUF 1965-1966
  • Medlem DNAs utvalg for ungdom, idrett og friluftsliv fra 1977
  • Leder Rogalands Arbeiderpartis kvinneutvalg 1982-1986

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret i Stavanger Handel og kontor 1973-1976
  • Nestformann Stavanger Handel og kontor 1974-1976

Andre administrative verv

  • Medlem Bladstyret i Rogalands Avis (som de ansattes representant flere ganger)