Schnitler, Gunvor Margaret

Schnitler, Gunvor Margaret (1930-)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som representant
for Sør-Trøndelag 1981-1985
Ansiennitet:
8 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 08.01.1930 i Leksvik, Nord-Trøndelag
  • Datter av kranformann Ingvald Moe (1910-1980) og husmor Martha Lucie Moan (1904-2000)

Stortingsperioder

  • Representant nr 7 for Sør-Trøndelag, 1977 - 1981, H.
  • Representant nr 6 for Sør-Trøndelag, 1981 - 1985, H.

Medlemskap i presidentskapet

  • 1981-85

    Sekretær, Stortinget, 08.10.1981 - 30.09.1985

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1977-81

    Medlem, Forsvarskomiteen, 18.10.1977 - 30.09.1981
    Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 18.10.1977 - 30.09.1981
    Varamedlem, Valgkomiteen, 11.10.1977 - 30.09.1981

    1981-85

    Medlem, Forsvarskomiteen, 21.10.1981 - 20.01.1982
    Medlem, Sosialkomiteen, 20.01.1982 - 30.09.1985
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 12.06.1985 - 30.09.1985
    Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 21.10.1981 - 30.09.1985
    Sekretær, Fullmaktskomiteen, 01.10.1981 - 30.09.1985
    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1981 - 30.09.1985
    Medlem, Kontrollkomiteen, 21.10.1981 - 30.09.1985

Medlemskap i delegasjoner

  • 1977-81

    Medlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 1981 -
    Delegat, FNs generalforsamling, 1980 -
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 1978 - 1981

    1981-85

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 10.11.1981 - 30.09.1985

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Diverse kurs
  • Student 1949
  • Lærerskoleeksamen ved Trondheim lærerskole 1966
  • 1. avdeling i spesialpedagogikk 1971
  • 2. avdeling i spesialpedagogikk 1986

Yrke

  • Lærervikar Byneset 1949-1950
  • Kontorassistent ved Norsk staaltaugfabrikk A/S 1950-1951
  • Kontorassistent ved Trondheim trygdekasse 1952-1954
  • Lærervikar i Trondheim 1959-1961
  • Lærervikar i Leksvik 1961-1963
  • Lærer i Trondheim 1966-1970
  • Øvingslærer ved Trondheim lærerskole 1970-1977
  • Konsulent ved skolesjefens kontor 1986-1989
  • Spesialpedagog ved skoleavdelingen ved Haukåsen psykiatriske sykehus 1989-1994
  • Spesialpedagog ved Heimdal videregående skole 1994-1997

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Trondheim formannskap 1971-1975, medlem 1975-1979

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Sør-Trøndelag 1971-1975

Offentlige verv

  • Medlem Skolestyret, Trondheim 1971-1977 (gruppeleder)
  • Nestleder Rådet for Norsk fjernundervisning 1980-1982, leder 1982-1990
  • Medlem Ombudsmannsnemnda for Forsvaret og Ombudsmannsnemnda for sivile vernepliktige 1986-1993
  • Medlem Rådet for Norges vassdrags- og energiverk 1986-1994
  • Medlem Styret for Trondheim offentlig skole for døve 1991-1992

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Trondheim Unge Høyre 1951-1953
  • Leder Studieutvalg for undervisning i Sør-Trøndelag Høyre 1974-1977
  • Varaformann Trondheim Høyre 1975-1977, 1985-1986

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Norges Forsvarsforening 1986-1996
  • Medlem Styret for Kiwanis International 1999-2002

Andre administrative verv

  • Medlem Representantskapet for Fokus Bank A/S 1990-1993